Hlavní navigace

Microsoft umožní vrátit se do 10 dnů z Windows 11 k „desítkám“

8. 7. 2021

Sdílet

 Autor: Microsoft
Pokud se vám nové Windows 11 nebudou líbit, budete mít deset dní na návrat k Windows 10.

To, co jsme zatím z Windows 11 viděli, působí překvapivě dobře, i když uživatele Windows 10 možná překvapí úspornější rozhraní. Víme, že Windows 11 přijdou o řadu funkcí systému Windows 10.

Zmizí například dynamické živé dlaždice a jiná bude nabídka Start, kterou nahradí řady zjednodušených ikon. Víme také, že Microsoft plánuje postupně přidat další funkce, například integraci Teams do hlavního panelu a funkce pro hraní počítačových her, jako je Auto HDR.

cybersecurity22

Plná verze systému bude k dispozici na podzim. A potencionální zákazníky zajímá, zda si budou mít možnost nový systém vyzkoušet a případně se vrátit k Windows 10. Společnost Microsoft  už začala na podobné otázky odpovídat. Podle vyjádření firmy bude po instalaci Windows 11 existovat desetidenní lhůta, kdy se půjde vrátit zpět na Windows 10 a nepřijdete ani o soubory a data, které jste si při upgradu přenesli.

Po uplynutí 10 dnů budete muset svá data zálohovat a provést „čistou instalaci“, abyste se mohli vrátit zpět na systém Windows 10. Tento systém chce firma podporovat až do roku 2025.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).