Hlavní navigace

Microsoft se chystá podporovat hraní na PC

24. 9. 2010

Sdílet

Poslední dobou notně diskutované téma o Microsoftu a jeho zodpovědnosti jako přední světový vydavatel si všimla sama společnost, reaguje na něj dalšími sliby.

Je zajímavé, jak se v různých částech Microsoftu liší názory na hraní her na počítači. Jedna strana, jak jsme vás nedávno informovali, tvrdí, že je hraní stříleček na PC již totálně mrtvé, zato druhý tábor se nyní snaží prosadit tvrzení, že se Microsoft znovu vrátí k podpoře PC hraní.

Konkrétněji tato slova vypadla při rozhovoru s MCV z pana Dava Leuhmanna, jenž říká, že společnost plánuje zvýšení snahy o podporu titulů jako Fable III, Age of Empires Online a Microsoft Flight. „Všimli jsme si mnohých kritických tvrzení, jež nás stavěly do role zrádců PC hráčů, když jsme se více zaměřili na konzole. Jediné, co teď potřebujeme, je začít se pořádně věnovat tedy i PC titulům,“ řekl Leuhmann.

skoleni

Zároveň ale tvrdí, že se Microsoftu musí ostatní vydavatelé držet a začít se také snažit o větší podporu platformy PC, v čemž vidí velký problém, jelikož je prý s ostatními na toto téma dost těžká domluva. Také jim prý vydávání her na počítač tolik nevydělá, protože stále vzrůstá úroveň pirátství, a jak všichni víme, zadarmo ani kuře nehrabe, což u Microsoftu platí na druhou.

Zdroj: VG247