Hlavní navigace

Microsoft prodal 25 milionů Xbox 360

29. 11. 2008

Sdílet

Microsoft se může chlubit. Minulý týden totiž společnost završila prodej 25 milionů herních konzolí XboX 360, a tím splnila svůj dlouhodobý plán.

skoleni

Prodat 25 milionů konzolí XboX 360 je dlouhodobý plán Microsoftu hned z několika důvodů. Není to jen hezká hodnota, ale hlavně minulé generace Xbox se prodalo necelých 25 milionů kusů celkově, takže Microsoft tímto prodejem překonal svůj předchozí model. Zatímco původní Xbox se prodával čtyři roky, Xbox 360 tohoto výsledku dosáhnul za tři roky.

Zajímavé je také sledovat, jak se prodejům dařilo v průběhu času. Možná si myslíte, že hlavní část konzolí se prodala hned po vydání, ale není tomu tak. Microsoft totiž přiznal, že tři čtvrtiny všech jich prodal až po snížení cen pod 200 amerických dolarů (3800 korun), k čemuž došlo až v minulém roce (dva roky po vydání).

Připomeňme však, že úspěch Microsoftu není zase tak velký, jak by se mohlo zdát. Konkurence v podobě Sony Playstation 3 je totiž díky instalované Blu-ray mechanice populárnější a to nemluvíme o Nintedo Wii, který svými prodeji strčí oba rivaly do kapsy. Xbox 360 měl také několik problémů sám o sobě. Jedním z nich bylo přehřívání konzole, což výrobce vyřešil až přechodem na nový výrobní proces. Dle zkušeností uživatelů se však přehřívají i novější konzole, i když ne v takovém rozsahu.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).