Hlavní navigace

Microsoft přestane podporovat Office 2003 SP2

25. 9. 2008

Sdílet

Uživatelé kancelářského balíku Office 2003 budou brzy nuceni provést upgrade na Service Pack 3, jinak přijdou o možnost aktualizací a podpory svého software výrobcem.

Cloud23

Konec podpory starší verze Office 2003 SP2 Microsoftem je posledním krokem procesu k opuštění starého Service Packu a přinucení uživatelů k upgradu na SP3, který byl uvolněn loni v září a za jeho hlavní výhodu oproti předchozímu Service Packu je považován především vyšší stupeň ochrany.


Jeden z autorů blogu Microsoftu na stránkách firmy uvedl: „Veškeré aktualizace vypuštěné do 14. října včetně bude možné aplikovat na Servic Pack 2 i 3. Aktualizace uvolněné po tomto datu budou kompatibilní pouze se softwarem Office 2003 SP3.“

Kancelářský balík Office 2003 SP3 v letošním roce už získal pozornost IT světa, když se oficiálně omluvil společnosti Corel za blokování jejich formátu ve svém softwaru na určitých místech, jež představovala bezpečnostní rizika. Poslední Service Pack pro Office 2003 totiž obsahoval nová bezpečnostní opatření, která blokovala některé starší typy souborů. Většina z těchto blokovaných souborů byly staré formáty Microsoftu, ale postiženy byly i některé formáty jiných softwarových společností.

Microsoft to okomentoval slovy: „některé starší formáty jednoduše nejsou bezpečné a je třeba je vyřadit z provozu.“

- - Adam Šoltys

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).