Hlavní navigace

Microsoft představuje produktovou řadu 2008

29. 2. 2008

Sdílet

Microsoft představuje novou generaci produktů „2008“ pro podnikové aplikace, jmenovitě se jedná o Windows Server 2008, Visual Studio 2008 a SQL Server 2008.

skoleni

V americkém Los Angeles došlo k představení nové generace produktů od Microsoftu. Jde o řešení pro podniky a IT infrastrukturu, z nichž musíme jmenovat serverový operační systém Microsoft Windows Server 2008, vývojové prostředí Microsoft Visual Studio 2008 a databázový server Microsoft SQL Server 2008. Na českém trhu se nové produkty objeví 2. dubna, kdy v T-Mobile aréně proběhne akce s názvem „Serveronauti, cesta ke hvězdám“. Oficiální web tohoto projektu se nachází na adrese www.serveronauti.cz.


Jakých změn se v nových produktech dočkáme? Vylepšena byla podle Microsoftu správa a spolehlivost, rozšířily se možnosti virtualizace a vytváření terminálových služeb. Důraz je kladen rovněž na oblast „security“, kde se do provozu zapojí bezpečnostní služba systému s názvem Federated Rights Management. Zmíněna byla rovněž přímá integrace služby Network Access Protection, jež umožňuje vyšší zabezpečení a kontrolu vzdáleného připojení do vnitropodnikové sítě.

Microsoft při vývoji uvedených řešení spolupracoval s více než tisícem partnerů z celého světa. V České republice se do projektu zapojila Univerzita Hradec Králové (UHK), jež měla jako vůbec první subjekt v ČR možnost testovat Windows Server 2008, čímž významně přispěla k vývoji tohoto systému.

V průběhu roku 2008 plánuje Microsoft uvést na trh také inovovanou verzi řešení pro menší firmy - Windows Small Business Server 2008, zcela nově se objeví i obdobné řešení pro středně velké firmy pod označením Windows Essential Business Server 2008. Windows HPC Server 2008, nástupce Windows Compute Cluster Server 2003, jenž byl navržen pro provoz vysoce výkonných aplikací, bude dostupný v druhé polovině roku 2008. Windows Storage Server 2008, což je další generace storage řešení stojící na základech Windows Serveru 2008, bude dostupná koncem roku 2008.

- - Čestmír Žák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).