Hlavní navigace

Microsoft představil svou vizi technologické budoucnosti

9. 3. 2008

Sdílet

Na tradičním TechFestu společnosti Microsoft byla letos představena asi stovka nových inovací a vynálezů, mezi nimiž však budila zřejmě největší pozornost technologie LucidTouch. Jde o displej s "průhledným efektem.

Mobilní zařízení s dotykovým displejem byla ještě před nedávnem považována za budoucnost celého trhu s IT. Nyní ale přichází Microsoft se svým „průhledným“ displayem, který má potenciál dotykové displaye z trhu přenosných zařízení úplně vytlačit.

V porovnání s dosavadními přístroji s dotykovým displejem se u LucidTouch prsty nedotýkáte přední, nýbrž zadní strany výrobku, kde je krom touch senzorů navíc umístěna malá kamera snímající pohyb prstů. Díky ní jsou vaše prsty přenášeny na přední stranu obrazovky jako průsvitné stíny. To vytváří efekt „pseudo-průhlednosti“ díky kterému vidíte, které části obrázku (v předváděné verzi šlo o mapu) se dotýkáte. Tímto odpadá problém nynějších dotykových displayů, u nichž nevidíte přes vlastní prsty, na co vlastně ukazujete.

Přestože byl zatím představen pouze prototyp zařízení, který nemá v dané chvíli velkou šanci na trhu obstát, rozhodně bude třeba s touto technologií do budoucna počítat. Pokud vás technologie LucidTouch zaujala, můžete se o ní dozvědět více na stránkách TechFestu - http://research.microsoft.com/techfest/demos.aspx.

- - Adam Šoltys

cloud21