Hlavní navigace

Microsoft představil novinky, které se objeví v SP2 pro Office 2007

23. 5. 2008

Sdílet

Uživatelé Microsoft Office získají po vydání aktualizace Service Pack 2 v první polovině roku 2009 možnost pracovat s dokumenty ve formátech XPS, PDF a Open Document Format

Cloud23

Microsoft v první polovině roku 2009 nabídne svým zákazníkům větší možnost volby při výběru formátu pro dokumenty, se kterými pracují. Připravovaná aktualizace s označením Service Pack 2 pro Microsoft Office 2007 rozšíří aktuální nabídku dvaceti souborových formátů podporovaných v rámci systému Microsoft Office o formáty XML Paper Specification (XPS), Portable Document Format (PDF) 1.5, PDF/A a Open Document Format (ODF) v1.1. Microsoft tímto krokem vyjde vstříc specifickým požadavkům svých zákazníků a zároveň rozšíří možnosti spolupráce s nezávislými vývojáři a konkurencí.


Uživatelé kancelářského balíku Microsoft Office 2007 s nainstalovanou aktualizací Service Pack 2 budou moci upravovat a ukládat dokumenty ve formátu ODF a ukládat své soubory ve formátech XPS a PDF přímo z prostředí Microsoft Office bez použití externí aplikace. Microsoft Office také umožní nastavit otevřený formát ODF jako formát výchozí. Microsoft bude i nadále spolupracovat s Open Source komunitou na serveru SourcForge.net při vývoji překladače mezi formáty Open XML a ODF, aby zajistil podporu ODF i pro uživatele starších verzí Microsoft Office včetně Office 2000, Office XP a Office 2003.

Microsoft zároveň s tímto oznámením představil časový harmonogram implementace nedávno schváleného mezinárodního standardu ISO/IEC 29500 (Office Open XML). Formát Office Open XML mohou již nyní ve značném rozsahu využívat majitelé kancelářského balíku Office 2007, další zkvalitnění podpory tohoto nového standardu plánuje Microsoft s uvedením příští verze kancelářského systému Microsoft Office vyvíjené pod kódovým označením „Office 14“.

- - Adam Šoltys

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).