Hlavní navigace

Microsoft pracuje na následníku Windows

5. 8. 2008

Sdílet

Americká společnost Microsoft začala vyvíjet operační systém, jenž by nakonec mohl nahradit klasická Windows. Podařilo se nám zjistit první informace.

skoleni

Narozdíl od operačního systému Windows, jenž má všechny svoje prvky na lokálním počítači, bude novinka, pracovně nazývaná jako Midori, založená na webové bázi. Díky tomu, že systém nebude vázán na konkrétní hardware, bude použitelný (možná spíše dosažitelný) z několika rozdílných počítačů. Zástupce společnosti Microsoft k celé věci řekl, že Midori je pouze jeden z mnoha projektů společnosti Microsoft a je zatím příliš brzy na to, aby se o něm mohly zveřejňovat detailní informace.


Tento operační systém je zřejmě odpověď Microsoftu na kroky, jenž provádí její konkurence v oblasti virtualizace. V dnešní době se stále více firem zaměřuje na řešení provozu aplikací na vzdáleném systému. Důvody tohoto snažení jsou jasné, virtualizace přináší úsporu nákladů, zejména pak ve velkých společnostech, postupně však i proniká do středních a menších firem. Co si o tomto projektu myslíte vy? Je vůbec možné provozovat plnohodnotný operační systém na vzdáleném počítači?

- - Ondřej Pilát