Hlavní navigace

Microsoft opět touží po Yahoo

2. 12. 2008

Sdílet

Ačkoliv společnost Microsoft před časem oznámila, že o internetový portál Yahoo už nemá zájem, tak finanční krize onen zájem opět oživila.

MIF22

Pamatujete na několikanásobné "námluvy" Microsoftu a Yahoo, které vždy skončily fiaskem? Microsoft se tehdy snažil ze všech sil odkoupit internetový portál Yahoo, aby jej spojil s několika svými projekty. Nabídky nebyly nijak nízké, Microsoft za Yahoo nabízel i přes 50 miliard dolarů, čímž výrazně přeplácel hodnotu akcií. Nicméně vedení Yahoo svůj projekt neprodalo, čímž si vysloužilo nemalou kritiku od akcionářů a věřitelů firmy.

Přišla však finanční krize a Microsoft se znovu zajímá o Yahoo. Proč? Nenávratně pryč jsou doby, kdy se hodnota akcií Yahoo blížila k 30 americkým dolarům. Dnes se jejich cena pohybuje jen okolo 10 dolarů, tedy na třetině hodnoty z dubna tohoto roku. Právě toho chce využít Microsoft a za Yahoo nabízí 20 miliard dolarů (400 miliard korun). Za takovou nabídku by se před pár měsíci Microsoftu každý vysmál, nicméně bude jistě zajímavé sledovat, jak se k tomu vedení Yahoo postaví dnes, kdy se podmínky hry poněkud změnily. Poslechne tentokrát své věřitele, a prodá firmu, nebo naopak bude stejně jako před časem trvat na svém a v žádném případě web nepustí?

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).