Hlavní navigace

Microsoft daroval Windows XP další 4 měsíce života

24. 12. 2008

Sdílet

Softwarový gigant opět prodloužil limit úplného konce prodeje svého nejúspěšnějšího operačního systému Windows XP. Tentokrát do května 2009 - bude tento termín skutečně poslední?

skoleni

Maloobchody a počítačoví dealeři stavějící PC sestavy na zakázku tak budou moci kupovat licence Windows XP Professional minimálně do 30. května příštího roku. Dle tiskové mluvčí Microsoftu je ale pravděpodobné, že se toto datum ještě alespoň jednou prodlouží.


„Microsoft vytváří takové prostředí skrze flexibilní program zásob, aby dovolil distributorům přijímat objednávky až do konce ledna 2009 a umožnil jejich vyřízení až do 30. května 2009.“ řekla tisková mluvčí společnosti.

Uvolnění licenčních pravidel přímo ovlivňuje autorizované distributory Windows XP. Dle předešlého nařízení museli distributoři Microsoftu nejen ukončit přijímání všech objednávek v lednu 2009, ale všechny zakázky do tohoto data i uspokojit. Tento krok jim dává mnoho času navíc. Rovněž zarytí odpůrci Windows Vista mají z tohoto kroku jistě upřímnou radost.

- - Adam Šoltys

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).