Hlavní navigace

Metla na škodlivý mobilní obsah

11. 4. 2007

Sdílet

Tradiční dodavatel bezpečnostních řešení, společnost McAfee, uvedla na trh aplikaci s názvem OK určenou k prověřování a certifikaci mobilního obsahu, který byl speciálně navržen pro agregátory mobilního obsahu a síťové operátory.

MIF21

McAfee OK kontroluje mobilní obsah, jako jsou vyzváněcí tóny, obrázky, video nebo různé aplikace, a ověřuje, zda neobsahují škodlivý nebo nepatřičný materiál. Dle průzkumu, který společnost McAfee realizovala letos v únoru, údajně až 80 % operátorů je velmi znepokojeno tím, jaký dopad mohou mít bezpečnostní incidenty na důvěru zákazníků a zavádění nových služeb.


Program je založen na firemní detekční technologii doplňující program Symbian Signed, jež byl již celosvětově použit ve více než 40 milionech zařízení. Nabídka programu OK společnosti McAfee sestává ze softwaru a služeb pro integraci do existujících infrastruktur doručování obsahu. McAfee OK je podporován výzkumným týmem odborníků na mobilní komunikace. Jeho úkolem je v reálném čase vytvářet aktualizace reagující na aktuální hrozby.

- - David Zajíc