Hlavní navigace

Mercenaries v Resident Evil 5

9. 3. 2009

Sdílet

Po vzoru předchozího dílu vás i tady čeká po dohrání sympatický bonus, soustředěný jen a pouze na akci. Jedná se režim Mercenaries, kde v časovém limitu odstřelujete zdejší nepřátele.

V blízkých dnech na trh příchozí third-person akce Resident Evil 5 nabídne, stejně co čtyřka, po svém dohrání speciální režim Mercenaries. Znovu půjde o mód s neúprosným časovým limitem, ve kterém se snažíte o co nejvyšší skóre neustálou likvidací nepřátel. Upřímně, těch podobností (v dobrém i zlém) se čtvrtým dílem je tu více než dost, až by se ve finále nabízelo, že navzdory dřívějším PR slibům jde nakonec o čtyřku - v novém grafickém hávu a s přidaným co-opem.

První, dosdu publikované recenze, ovšem ještě mluví o dalším ústupu z hororové atmosféry, o zastaralém schématu ovládání a problematické AI. Poslední kritiku vztahující se k vaší partnerce ve hře, jejíž chování má v rukou počítač, lze samozřejmě otupit díky multiplayerovému vkladu. Bohužel hodně nepodařený split-screen poněkud devalvuje možnost hraní u jedné TV. Ale potěší životnost a replayability, stejně co hodně atraktivní vizuální stránka.

Nelze si nevšimnout, že hlavní hrdina Chris Redfield má nehorázné svalové proporce, až by se nabízelo, jestli při své práci náhodou neochutnal nějakého zakázaného ovoce made in Umbrella. Mimochodem, pětka má větší vazbu na předchozí díly, než by se mohlo zdát. A nejde jenom o některé známé postavy série, které se tu objeví, jako je např. nesmrtelný Albert Wesker.

P.S. V Japonsku se během prvního dne mělo rozebrat přes 220 tisíc kopií Resi 5 - PS3 verze. A 56 tisíc kopií X360 verze.

skoleni

Zdroj: Eurogamer