Hlavní navigace

MDA Vario III přináší na tuzemský trh T-Mobile

27. 9. 2007

Sdílet

V nabídce T-Mobile se začátkem října objeví přístroj označovaný za profesionální mobilní kancelář. Zařízení je vybaveno polohovatelným dotykovým displejem, QWERTY klávesnicí a integrovaným modulem GPS.

Nabídku T-Mobile počátkem října rozšíří komunikátor MDA Vario III, určený pro zájemce o hi-endový přístroj s vysouvací QWERTY klávesnicí a s velkým, polohovatelným dotykovým TFT displejem o rozlišení 240 x 320 bodů. MDA Vario III umožňuje kdykoliv a kdekoliv pohodlně vyřizovat e-maily, spravovat události v propracovaném kalendáři, prohlížet i upravovat texty a tabulky nebo libovolně surfovat po webu.

Stejně dobře jako pro práci poslouží také pro zábavu: má integrovaný 3Mpx snímač se zoomem a automatickým zaostřováním, jenž lze využít jak pro pořizování fotek ve vysokém rozlišení, tak i kvalitních videonahrávek. Dále obsahuje přehrávač multimédií s podporou mnoha formátů, od oblíbeného MP3 až po nový eAAC+. Kromě obvyklého přehrávání skladeb a klipů umožňuje také streamování videa. Ve výbavě nechybí prostředí Java, které zprostředkuje mimo jiné široké spektrum her.

Softwarovým základem komunikátoru je nový operační systém Windows Mobile 6.0 Professional s českou lokalizací. Díky tomu je již v základním provedení přítomná řada aplikací, například Word Mobile, Excel Mobile, prohlížeč PDF aj., přičemž další programy lze pohodlně doinstalovat - jejich nabídka na internetu je skutečně široká. Zařízení disponuje interní systémovou pamětí ROM o velikosti celých 256 MB, pro uložení aplikací či vybraných uživatelských dat pak slouží 128 MB vnitřní paměti RAM. Další obsah, například multimediální data, lze umístit na podporované paměťové karty microSD s kapacitou až 4 GB.

T-Mobile MDA Vario III podporuje jak všechna pásma sítí GSM, tak síť UMTS o frekvenci 2 100 MHz. Z datových funkcí jsou k dispozici GPRS i EDGE (obojí třídy 10), 3G/HSDPA, Bluetooth a nechybí ani podpora sítí Wi-Fi. Přístroj navíc obsahuje integrovaný modul GPS, jenž lze v kombinaci s mapovými podklady TomTom využít pro v současnosti tak oblíbenou satelitní navigaci. Součástí balení bude poukaz na stažení mapy jednoho města dle vlastního výběru.

T-Mobile MDA Vario III samozřejmě umožňuje také všechny běžné telefonní funkce. Díky sdílené paměti pro vícepoložkové kontakty a kalendář, stejně jako pro SMS, MMS nebo informace o hovorech má každý k dispozici více než dostatečný prostor pro všechny události i data. Integrovaný klient elektronické pošty podporuje jak protokoly POP3 a SMTP, tak propracovanější IMAP, a navíc umožňuje pohodlnou práci s přílohami e-mailů. K dispozici jsou také bohaté možnosti synchronizace obsahu, ať už lokální, nebo vzdálené.

Přístroj s rozměry 112 x 59 x 19 mm a váhou 190 gramů při běhu na Li-Ion baterii o kapacitě 1 350 mAh vydrží až 350 hodin v pohotovostním režimu, nebo až 420 minut hovoru. Předpokládaná základní cena T-Mobile MDA Vario III činí 17 399 korun včetně DPH.

- - David Zajíc

DT21