Hlavní navigace

McAfee: každý den vzniká 60 000 nových virů a červů

18. 11. 2010

Sdílet

Společnost McAfee včera vydala svou čtvrtletní zprávu, která varuje před neustále vzrůstajícím množstvím škodlivých virů.

Tzv. Threat Report je určen především odborníkům pracujícím v IT, kterým poskytuje nejnovější informace o trendech v oblasti bezpečnosti. "Průměrný denní nárůst počtu virů a dalších nebezpečných kódů dosáhl v uplynulém čtvrtletí těch nejvyšších hodnot. Každý den je do světa vypuštěno téměř 60 000 různých škodlivých kódů, což je téměř třikrát tolik, než v roce 2007," píše ve své zprávě McAfee. "Současně s tím ale množství spamu v posledním čtvrtletí tohoto roku kleslo."

Spam se podle McAfee dostal na své dvouleté minimum. "V uplynulém čtvrtletí byl jednou z největších hrozeb botnet Zeus, který se zaměřoval na mobilní zařízení a snažil se o kradení SMS zpráv, které jsou třeba k elektronickým bankovním transakcím. McAfee také zaznamenal nárůst e-mailových kampaní, které se snažily o rozšíření tohoto botnetu. Tyto kampaně používaly jména známých společností jako FedEx nebo Western Union," stojí ve zprávě.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).