Hlavní navigace

Matsushita Electric mění název na Panasonic Corporation

2. 10. 2008

Sdílet

Dlouho očekávané se stává skutečností. Matsushita se přejmenuje na Panasonic, pod kteroužto obchodní značkou ji zná většina lidí, zatímco skutečný názve firmy znali mimo Japonsko jen ti zasvěcení.

skoleni

Celý název firmy se od října mění z Matsushita Electric Industrial na Panasonic Corporation. V důsledku toho se mění i zkratka společnosti na newyorské burze, a to z MC na PC.

Změna se týká i několika dceřiných společností, které používaly názvy Matsushita nebo National. Zároveň začala společnost Panasonic pracovat na změně japonské značky National, která by se měla přejmenovat na Panasonic do konce března 2010.

Společnost byla založena v roce 1918 jako Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works, v roce 1929 pak změnila název na Matsushita Electric Manufacturing Works. Po vstupu na burzu v roce 1935 používala společnost název Matsushita Electric Industrial Co. Ltd. Dlouhou dobu společnost používala jak značky National, tak Panasonic a v roce 2003 dospěla k rozhodnutí prosazovat značku Panasonic jako jedinou globální značku se sloganem „Panasonic ideas for life“. Změna jména společnosti a sjednocení jmen Matsushita, National a Panasonic představuje dle vedení firmy významný krok k posílení jediné značky a budování její hodnoty.

- - Alexandr Radecký