Hlavní navigace

Máte problémy s Wi-Fi připojením? Poradíme! - 11.díl

18. 4. 2018

Sdílet

 Autor: © arrow - Fotolia.com
Pokud řešíte problémy s bezdrátovým připojením přes Wi-Fi, pak je tento článek pro vás to pravé. Obsahuje totiž průvodce, který vám pomůže nalézt to nevhodnější řešení.

Předcházející díl

 

V tomto seriálu se budeme věnovat těm nejčastějším situacím, které zapříčiňují problémy s bezdrátovými sítěmi Wi-Fi a ukážeme vám, jak je řešit – ať už se jedná o vaši vlastní bezdrátovou síť, nebo se jen zkoušíte z libovolného zařízení připojit k nějaké jiné bezdrátové síti.

MIF21

Váš bezdrátový síťový adaptér je pravděpodobně vadný

I bezdrátové síťové adaptéry Wi-Fi mohou jednoho dne dosloužit, a to nezávisle na tom, v jakém zařízení se právě nachází. Ještě předtím, než potíže s bezdrátovým připojením Wi-Fi vzdáte, zkuste poslední pokus, kterým je přeinstalování operačního systému. Jen tak totiž zjistíte, zda není poškozen msto bezdrátové síťové karty jen její ovladač.

U počítače si můžete na levný peníz pořídit bezdrátový síťový adaptér do portu USB, který do tohoto portu jen připojíte a který vám poskytne dostatečnou náhradu. U mobilních telefonů a tabletů to bude horší, protože ty se často nedají nijak opravit. Právě při psaní tohoto seriálu můj známý zrovna vracel z Apple Store mobilní telefon, který měl nejprve potíže s bezdrátovým připojením k Wi-Fi a poté už toto připojení nefungovalo už vůbec. Bylo mu sděleno, že tento telefon nelze opravit, ale pouze vyměnit.