Hlavní navigace

Masivní chlazení procesoru od CoolerMaster

14. 10. 2008

Sdílet

Zajímavý chladič mikroprocesoru představila společnost CoolerMaster. Jeho předností je velmi neobvyklý tvar žebrování, podpora všech současných mikroprocesorů a velmi vysoký chladící výkon.

Základem nového chladiče CoolerMaster V8 je měděná základna, ze které vybíhají po obou stranách dvě čtveřice Heat-Pipe trubic. Ty směřují do dvojice hlavních žebrování uprostřed a do dvojice postranních žebrování, umístěných až za tím hlavním. Výhodu toto řešení má ve faktu, že druhá dvojice je otočena o 90° oproti tomu hlavnímu a umožňuje tak lepší rozptyl vzduchu. Průtok vzduchu je zabezpečen jedním 12 cm ventilátorem umístěným uprostřed chladiče a uchycený působivě tvarovaným plechem na svrchní straně chladiče.


V balení chladiče se nacházejí redukce pro uchycení chladiče pro všechny současné patice mikroprocesorů – AMD 939, 940, AM2, AM2+ a Intel LGA775. Systém spodního uchycení chladiče je konstruován tak, aby vyhověl všem popsaným paticím. V balení je taktéž k dispozici i regulátor otáček ventilátoru, který se tak může otáčet v rozmezí 800 až 1 800 otáček za minutu. Produkovaný hluk je přitom výrobcem stanoven na 17 až 21 dB, čímž se tento chladič řadí mezi ty tiché.

Hlavním nedostatkem nově uvedeného chladiče jsou jeho rozměry a hmotnost, neboť velikost 120 x 128 x 161.1 mm a především hmotnost 865 g je nadstandardní.

Cena tohoto chladícího obra je stanovena na 1 550 Kč vč. DPH a jeho dostupnost by měla být od začátku října 2008.

- - Lukáš Jonák

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).