Hlavní navigace

Mapy Google vás dovedou k zaparkovanému autu

10. 6. 2022

Sdílet

 Autor: Pixabay.com
Mapy Google obsahují jednu zajímavou funkci, díky níž bezpečně naleznete vaše auto v cizím městě i na přeplněném velkokapacitním parkovišti. Jak tuto funkci používat?

Mapy Google obsahují celou řadu „vychytávek“, usnadňujících každodenní život. Jedním ze zajímavých pomocníků v mobilní aplikaci Map Google je funkce pro navigování k zaparkovanému automobilu. Ocení ji především návštěvníci cizích měst či nákupních center s rozlehlými velkokapacitními parkovišti.

Díky zmíněné funkci navíc naleznete cestu nejen k vašemu  automobilu, ale lze ji využít také k návratu na jakékoliv místo, na kterém se nacházíte. Jak navigování k zaparkovanému automobilu nastavit a jak se pak nechat navigovat zpět?

Navigace k zaparkovanému autu

Jak navigování k zaparkovanému automobilu nastavit a jak se pak nechat navigovat zpět?

1) Nejdříve je nutné v aplikaci určit místo, kde se nachází váš automobil. Pro určení tohoto místa nejdříve klikněte na symbol vaší pozice v mapě.

Mapy Google

2) V zobrazené nabídce zvolte položku „Nastavit jako parkovací místo“. Tím je určena pozice místa, kam se budete chtít v budoucnu vrátit. Mapy Google polohu uchovají po dobu osmi hodin.

Mapy Google

3) Nyní se můžete vydat na cestu a až se budete chtít vrátit k vašemu autu (případně na jiné místo, které jste si uložili), klikněte v mapě na ikonu pro navigování.

Mapy Google

4) Z nabízených možných cílů vyberte položku „Uložené parkování“.

Mapy Google

5) Následně si ze zobrazené nabídky můžete zvolit zobrazení trasy k cíli, spustit navigaci, nebo případně uložené parkování vymazat, pokud jej již nebudete chtít dále využít.

skoleni

Mapy Google

Printscreeny v článku vytvořila redakce PCWorld

Jaké funkce používáte v Mapách Google?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).