Hlavní navigace

Malý herní počítač od HP

29. 12. 2008

Sdílet

Hledáte vhodný počítač pro hraní her, máte málo místa a herní notebooky jsou pro vás moc drahé? Třeba se vám bude líbit nový Firebird 803 od společnosti Hewlett-Packard.

 

Slyšeli jste někdy o Voodoo PC? Je to malá firma, která se zabývá výrobou těch nejvýkonnějších herních počítačů a notebooků za doslova ďábelské ceny. Je to už pár let, co tuto firmu odkoupila společnost HP, která ji mimo jiné využívá při vývoji některých svých speciálních modelů. Jedním z nich je právě nový HP Firebird 803. Jak můžete vidět z fotografií, jde o počítač menší než běžná počítačová skříň, ale přesto se v něm nacházejí velmi výkonné komponenty.

Jde o čtyřjádrový procesor Intel Core 2 Quad Q9550 na frekvenci 2,83 GHz, 4 GB operační paměti, základní desku s čipsetem nForce 760i, dvě grafické karty NVIDIA GeForce řady 9800 a také Blu-ray mechaniku, která musela být z úsporných důvodů umístěna vertikálně.

Trik celého malého řešení spočívá v chlazení. Použito totiž bylo speciální upravené vodní chlazení, které odvádí teplo od všech důležitých komponent, jako jsou grafické karty, procesor nebo čipset.

Cenu a další podrobnosti bychom se měli dozvědět za několik dní na veletrhu CES 2009 v Los Angeles.

- - Tomáš Šulc

skoleni

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).