Hlavní navigace

Malá bižuterie na ucho

1. 2. 2006

Sdílet

Test bezdrátového sluchátka Epox BT-HS02 Bezdrátové sluchátko Epox BT-HS02 je opravdu drobné, jeho velikost je p...


Test bezdrátového sluchátka Epox BT-HS02


Bezdrátové sluchátko Epox BT-HS02 je opravdu drobné, jeho velikost je pouze 70 x 66 x x 22,2 mm a hmotnost včetně baterie činí jen 19 gramů. Pouhým přemístěním baterie z horní části do dolní lze toto handsfree sluchátko upravit pro nošení jak na pravém, tak na levém uchu. Hlavní část je pokryta plastovým sklíčkem, pod kterým se nachází modrá LED dioda, jež pří úspěšném spárování začne intenzivně blikat. V šeru tato signalizace připomíná blikajícího mimozemšťana.
Baterka je výkonná a na jedno nabití dokáže být v pohotovostním režimu až 168 hodin, při nepřetržitém volání se výdrž zkracuje na stále úctyhodných 5 hodin. Zařízení bohužel k propojení s mobilním zařízením využívá dnes již starší technologii Bluetooth V1.1, která umožňuje komunikaci pouze s jedním mobilním telefonem. Důležitý je maximální dosah k přijímači, který činí 10 metrů ve volném prostoru.
Test proběhl s mobilními telefony Motorola V550 a Sony Ericsson P910i. S Motorolou vše probíhalo v pořádku, až na občasné výpadky spojení, které však bylo během několika okamžiků opět navázáno. Prodleva přijetí hovoru se pohybovala kolem pěti sekund, v některých situacích, kdy byl telefon takřka přímo u sluchátka, byla rychlost spojení okamžitá. S druhým mobilním telefonem test proběhl s menšími komplikacemi. Spojení se stejně jako v předchozím případě přerušovalo, ale již nebylo možné sluchátko automaticky opět aktivovat. Museli jsme znovu stisknout párovací tlačítko, což znamená, že když přeslechnete signalizační pípnutí, které informuje o spojení či odpojení, telefon se přepne do klasického režimu. Při zazvonění a stisknutí tlačítka je nutné 15-20 sekund počkat na úspěšné spojení, ale mezitím může volající už hovor ukončit. Spojení hovoru je při správném spárování okamžité i na vzdálenost okolo osmi metrů. Celkově můžeme zařízení hodnotit jako mírně nadprůměrné, a to hlavně díky velikosti a nízké pořizovací ceně.

Epox BT-HS02

velikost
výdrž
časté výpadky
přehnaná svítivost LED diody
Cena vč. DPH: 1 369 Kč
K testu zapůjčila firma: ABI, www.abi.cz

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).