Hlavní navigace

Malá a placatá

1. 6. 2007

Sdílet

Přestože notebooky již definitivně vytlačují klasická stolní PC, většina populace se s touchpadem či trackpointem...


Přestože notebooky již definitivně vytlačují klasická stolní PC, většina populace se s touchpadem či trackpointem nikdy nenaučí skutečně efektivně a přesně pracovat. Pravda, pro nutnou navigaci a ovládání postačí, ale kupříkladu hraní her či pohodlná práce s tabulkami prostě vyžadují myšku. K notebooku pochopitelně myšku přenosnou, skladnou a ideálně bezdrátovou. Vedle klasických řešení Logitechu či Microsoftu a extrémů jako je bluetooth myš HP velikost PCMCIA karty existují i alternativy kdesi na půli cesty mezi ně patří i BenQ S700.
Myš půdorysem nepřesahující velikost kreditní karty (na výšku ale přece více než centimetr má) v sobě skrývá, podobně jako mnoho moderních bezdrátových hlodavců pro přenosná PC, miniaturní USB vysílač, pracující s RF 27MHz přenosem. Po jeho vyjmutí a instalaci do USB portu myš zapnete jednoduše tak, že stisknete protilehlé konce, až její zádíčka povyskočí do ergonomičtějšího nalomeného tvaru a vespod se rozsvítí červená dioda snímací optiky. K dispozici máte dvě tlačítka a jednoduché skrolovací kolečko tedy kompletní základní výbavu (plus látkové pouzdro na přenášení). Po ergonomické stránce se nejedná o žádný zázrak, ale pro práci v terénu bohatě postačí a pro přenášení je myška příjemně kompaktní a placatá.
Snímací optika má podle výrobce rozlišení 1 000 dpi a podle našich zkušeností ji není dobré trápit s příliš záludnými (lesklými, průhlednými) povrchy. To je u cestovní myšky poněkud nepříjemné, leč pokud s sebou vozíte i cestovní podložku, nemusíte se vlka báti. Vavříny neoceníme bohužel ani dosah zhruba jeden metr, raději o něco méně bude asi majitelům notebooků postačovat (mikrotužkové baterie patrně díky tomu vydrží týdny či měsíce provozu). Pokud byste ale někdy realizovali kupříkladu prezentaci či jinou nestandardní situaci, měli byste na omezený dosah rozkládacího hlodavce pamatovat. BenQ S700 je zkrátka a dobře kompaktní a relativně levnou alternativou k dražším notebookovým myškám. Pokud jste ochotni se smířit se zmíněnými nedostatky, budete nejspíše vcelku spokojeni.

BenQ S700

Bezdrátová notebooková myš v kompaktním provedení.
Kompaktní provedení
cena
Snímací optika
dosah
Cena vč. DPH: 530 Kč
K testu zapůjčila firma: BenQ, www.benq.cz

Autor článku