Hlavní navigace

Luxusní chladiče od Asusu

19. 4. 2008

Sdílet

Asus uvádí dva nové chladiče procesorů. První je inspirovaný legendárními štíty Sword Lion a druhý z chladičů se pro změnu bude vyrábět v limitované sérii pro opravdové nadšence.

skoleni

"Běžný" Lion Square

Nejprve se podívejme na "horší" chladič Asus Lion Square. Chladič s 90mm LED ventilátorem uprostřed má měděné jádro, ze kterého vedou čtyři měděné heatpipe tvaru U, na které je naskládáno množství hliníkových žeber.


Chladič podle výrobce bez problémů uchladí i ty nejnáročnější procesory Core 2 Quad od Intelu či AMD Phenom 9850 Black Edition (padne jak na patici LGA775 od Intelu, tak AM2+/754/939/940 od AMD), dokáže totiž uchladit 180W tepla.

Pravý luxus alá Triton 79 AMAzing

Druhý chladič je opravdová specialitka od Asusu. Jedná se o upravený Triton 79, který se běžně prodává v obchodech, ovšem tento je pouze v limitované sérii čítající pouhých 3200 vyrobených kusů. Ke každému kusu navíc dostanete kartu, na které bude napsané unikátní sériové číslo vámi zakoupeného chladiče.


Oproti Lion Square je Trion 79 AMAzing mohutnější, v jeho útrobách je ukryt 120mm ventilátor, avšak žebra jsou stále pouze hliníková (měď by v tomto případě nebyla vůbec na škodu). Stejně jako Lion Square sedne na všechny desktopové sockety AMD počínaje 754 a na LGA775 od Intelu. Jedná se o luxusní a limitovanou edici, ani balení by proto podle Asus nemělo zůstat pozadu.

Oběma chladičům nelze upřít velmi atraktivní design. Cenu ani dostupnost však Asus nezveřejnil.

- - Tomáš Šulc