Hlavní navigace

Levnější X-Fi do PCI-Express

16. 9. 2008

Sdílet

Společnost Creative na svých stránkách uvedla do prodeje novou zvukovou kartu s čipem X-Fi. Je určena do PCI-Express a zdá se, že má ideální poměr cena/výkon.

skoleni

Celé kouzlo je totiž v tom, že podle specifikací na webových stránkách Creative se jedná o plnohodnotnou X-Fi série Fatal1ty (konkrétně model X-Fi Titanium Fatal1ty), pouze bez loga a pozlacených konektorů. Díky tomu dostanete prakticky stejnou kartu a o slušných 30 % levněji. To zní fajn, ne?

V praxi to znamená, že karta má plnohodnotný X-Fi čip s podporu EAX HD Advanced 5.0, CMSS-3D, Dolby Digital Live kódování, 7.1 zvuk, optický výstup, X-Fi Crystalizer a spoustu dalších užitečných i zbytečných schopností.

Karta je na webu Creative k mání za 100 amerických dolarů (1700Kč), což není nejméně. Na druhou stranu za kartu této kategorie je to snesitelná cena a dostanete za ni více než odpovídající výrobek. V našich končinách však bude cena možná ještě o něco vyšší, protože u Creative se evropské ceny nepřepočítávají přesně podle kurzu dolaru.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).