Hlavní navigace

Levné gigabajty

1. 12. 2006

Sdílet

MP3 přehrávač Sencor SFP 3740 a repro SPS 500 Značka Sencor se u nás už zabydlela a roztáhla svá křídla nad m...


MP3 přehrávač Sencor SFP 3740 a repro SPS 500


Značka Sencor se u nás už zabydlela a roztáhla svá křídla nad mnoha sférami trhu s elektronikou. S nálepkou Sencor můžete pořídit jak rychlovarnou konvici, tak domácí kino či MP3 přehrávač. Jediným společným jmenovatelem pro všechny tyto produkty je nízká cena. Sencor se na jednu stranu snaží vystrnadit z trhu všechny možné ultralevné přístroje pochybných značek z hypermarketů, na druhou ale atakuje podobnými cenami. Nám do redakce těsně před uzávěrkou dorazil miniaturní MP3 přehrávač SFP 3740 a jako malý bonus přenosný reproduktor SPS 500. Nejprve tedy pár vět k prvnímu jmenovanému.
Přehrávač váží bez AAA baterie 22 gramů a vypadá celkem pěkně, i když jeho plastová konstrukce je šitá poměrně horkou jehlou. Zavírání baterie i tlačítka dávají jasně najevo, že hlavním cílem výrobce bylo vytvořit skutečně levný přístroj. Podařilo se. Námi testovaný SFP 3740 disponoval 1 GB paměti a jeho cena se v době uzávěrky pohybovala někde na padesáti procentech ceny kvalitního značkového přehrávače s lepší konstrukcí i větším množstvím funkcí. V prodeji jsou ještě verze 3730 s 512 MB a 3750 s 2 GB.
Do paměti můžete nahrávat cokoliv, protože se přehrávač přihlásí jako externí disk. Přehrát lze ovšem pouze MP3, WMA a WAV. Překvapivě ve funkční výbavě nechybí ani diktafon a FM tuner, z něhož lze také nahrávat. Trochu nešťastně je vyřešen firmware, který vypisuje obsah flashové paměti podle ID3 tagů a nikoliv stromovým systémem. Když k tomu připočítáme špatně čitelný OLED displej (kvůli reflexnímu tmavému sklíčku), není práce s SFP 3740 úplný med. Extrémně nízká cena se však někde projevit musí. Pokud máte hluboko do kapsy, není tento Sencor úplně nejhorší volbou, i když na trhu se najdou kvalitnější přehrávače s cenou jen o něco málo vyšší.
Druhým testovaným produktem Sencoru byl miniaturní reproduktor SPS 500, který je vybaven 3,5mm konektorem. Lze ho tedy použít s jakýmkoliv zařízením s tímto audio výstupem, ale určen je především pro přenosné přehrávače. My jsme ho samozřejmě automaticky připojili k současně testovanému SFP 3740 a i přes poměrně nízký výkon (2 x 1 W) nás příjemně překvapil. Díky výsuvnému Sound Boosteru nabízí lepší basy než integrované reproduktory v některých MP3 přehrávačích a disponuje i vlastním napájením. Je v něm vložena li-ion baterie, kterou je možné dobíjet pouze přes USB konektor počítače. Dodáván je i potřebný kabel. Zvukově se nám SPS 500 vzhledem ke své velikosti a výkonu docela zalíbil, na tábor, chatu či na cesty bohatě stačí. Navíc nezabere ve vašem baťohu prakticky žádné místo. Designově asi mnoho lidí neosloví, ale to už bychom za těch pár stokorun, co stojí, chtěli asi příliš.

Sencor SPS 500

cena
Sound Booster
vzhled a provedení
Cena vč. DPH: 399 Kč
K testu zapůjčila firma: FAST ČR, a. s.,www.sencor.cz
Sencor SFP 3740
cena
FM rádio, nahrávání
špatně čitelný displej
konstrukce
Cena vč. DPH: 2 090 Kč (1 GB), 2 990 Kč (2 GB)
K testu zapůjčila firma: FAST ČR, a. s.,
www.sencor.cz

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).