Hlavní navigace

Letošními vánočními hity jsou mininotebooky, MP3 přehrávače a USB klíčenky

17. 12. 2008

Sdílet

Podařilo se nám získat prodejní statistiku od jednoho z předních českých prodejců výpočetní techniky. Zajímá vás, které zboží je hitem letošních vánoc?

skoleni

Jeden z největších internetových prodejců výpočetní techniky (czc.cz) zaznamenal v předvánočním období nebývalý nárůst prodejů mininotebooků. Největší zájem je o mininotebooky značky Asus Eee, mezi další značky mininotebooků patří Acer a HP. Mininotebooky mají zpravidla displej o úhlopříčce 9 – 10´ a využívají procesorovou platformu Intel Atom, Intel Celeron M či Via C7-M. Nebývalý zájem je v letošním předvánočním období rovněž o standardní notebooky, kterých se prodává v porovnání s loňskem takřka dvojnásobné množství. Mezi další předvánoční prodejní hity v oblasti výpočetní techniky patří MP3 přehrávače a USB klíčenky.

„Vzhledem ke skromnějšímu vybavení mininotebooků je pro nás takový nebývalý nárůst prodejů mírným překvapením, při praktickém pohledu, kdy většina uživatelů využívá notebook k psaní dokumentů a surfování na webu, je ovšem obrovský zájem o tyto lehké a praktické notebooky pochopitelný,“ říká marketingový manager Pavel Kunert.

- - Čestmír Žák