Hlavní navigace

Lenovo Skylight přijde na trh až v červenci, souboj tabletů se smartbooky se odkládá

11. 4. 2010

Sdílet

Zřejmě nejočekávanější smartbook letošního roku se měl začít prodávat již v dubnu, problémy s vyladěním linuxového operačního systému tomu ale zabránily.

Příchod smartbooku Lenovo Skylight se o tři měsíce odkládá

Firma Lenovo neuvede na západní trhy svůj smartbook Skylight již v dubnu, jak měla původně v plánu. Problémy s vyladěním operačního systému postaveném na linuxovém jádře totiž příchod smartbooku na trh zřejmě posunou až na červenec. "U každého našeho nového produktu si musíme být jisti, že ho dodáme do rukou zákazníka v plně funkční podobě. Raději si proto dáme ještě trochu na čas a dokončíme náš výrobek," uvedla společnost Lenovo serveru LaptopMag.

Smartbook Lenovo Skylight je postaven na platformě Snapdragon s ARM procesorem o frekvenci 1 GHz, operační pamětí o velikosti 512 MB a 8GB flash pamětí, jejíž kapacitu lze rozšířit pomocí SD karty. Disponuje navíc WiFi kartou, dvojicí USB portů, mini HDMI výstupem pro externí monitor a webkamerou. Displej Lenova Skylight o úhlopříčce je 10,1 palců je schopen HD rozlišení až 1 280 x 720. Při běhu na baterie by měl Skylight vydržet v provozu solidních 10 hodin. Jeho koncová cena na americkém trhu je určena na 499 dolarů (přibližně 9 300 Kč).

Největší výhodou Lenova Skylight je, stejně jako u ostatních smartbooků, jeho schopnost okamžitého zapnutí a připojení k internetu během několik málo vteřin. Mobilitu mají podpořit také kompaktní rozměry a nízká váha, která v případě Skylightu nepřesáhne 900 g.

Opoždění příchodu Lenova Skylight bohužel zároveň odsouvá začátek bitvy mezi tablety a smartbooky. Ta mohla začít díky uvedení iPadu, jakožto hlavního zástupce armády tabletů, a popsaného tabletu Lenova Skylight již v dubnu.

Přestože mnozí dávno prohlásili za vítěze boje tablety, smartbooky bychom ještě rozhodně zatracovat neměli. Zatímco například iPad je totiž určen primárně pro zábavu, hlavní předností Lenova Skylight je jeho konektivita, která bude jistě oceněna v podnikovém prostředí. Smartbooky zřejmě nepřijdou na trh za zvuků fanfár jako iPad, své uživatele si ale bezesporu najdou také.

skoleni

Přestože je termín smartbook v odborných médiích užíván jako obecný název určité kategorie zařízení, práva na tento název pro ČR a značnou část Evropy drží německá společnost SMARTBOOK AG.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).