Hlavní navigace

Lenovo představilo nová konvertibilní zařízení oficiálně pro ČR

25. 4. 2013

Sdílet

 Autor: lenovo
Přinášíme výběr toho nejzajímavějšího ze včerejší tiskové konference Lenovo. Jaké modely se chystají v nejbližších měsících na náš trh?

Očekávání spotřebitelů od notebooků se mění, což dokazují také rok od roku klesající prodeje počítačů. Protože Lenovo jako světová dvojka trhu PC si je toho vědoma, neustále přináší nová zařízení, která reflektují potřeby zákazníků. Co si pro nás výrobce připravil na nejbližší měsíce, jsme včera zjistili na tiskové konferenci a vybrané modely si osobně vyzkoušeli. Na úvod zdůrazníme zásadní informaci, že Lenovo konečně zjistilo, že HD panely jsou již dávno přežitkem a na práci nepraktické, proto přechází o úroveň výše. Nová Lenova budou k dispozici v drtivé většině případů s HD+ displeji, tedy o rozlišením 1600x900 a ty nejvyšší konfigurace dokonce s FullHD panelem. V případě dotykových modelů půjde vždy o IPS displeje.

Dotykové ovládání hýbe světem

Lenovo ThinkPad Twist s 360° otočným kloubemProtože tablety doslova letí, boom zažívají konvertibilní zařízení, tedy notebooky s dotykovými obrazovkami a možností je využít buď jako notebook nebo tablet. Cenově dostupnou a principiálně zajímavou Yoga 11 poháněla dosud Tegra 3 a tím pádem na ní běžely pouze Windows RT. Ukázalo, že se jedná o velké omezení, protože od zařízení vypadají jako notebook, spotřebitelé očekávají funkci notebooku. Proto na trh zamíří Yoga 11s, která bude osazena novými úspornými procesory Intel ULX (Pentium až i7) a nabídne plnohodnotná Windows 8 Pro. Přesto jí zůstane nízká hmotnost (1,35 kg), rozměry vhodné do kabelky a dlouhý provoz na baterii. Na trhu bude dostupná od června letošního roku a cena odstartuje na 14 999 bez DPH.

Portfolio IdeaPad nově rozšíří multimediální Z400 a U310 touch s dotykovou obrazovkou podporující až 10 doteků. Naši pozornost si zasloužil nejnovější All-in-one IdeaCentre A730 – nejtenčí 27‘‘ AIO s dotykovým ovládáním. Mezi jeho přednosti patří Quad HD panel o rozlišení 2560x1440, grafický výkon obstarává NVIDIA GT 745M s 2GB paměti, výpočetní výkon nic jiného než Intel Core i7 a bleskurychlé odezvě dopomáhá hybridní pevný disk s technologií SSHD, který kombinuje 1 TB konvenčního plotnového disku a 8 GB rychlé paměti. Dostupný bude rovněž od června za cenu převyšující 30 tisíc korun.

Největší změny si Lenovo přichystalo pro SMB zákazníky

Zarytí ThinkPadisté nesou jakoukoli změnu s nevolí, přesto i v korporátním segmentu se Lenovo chtě nechtě musí podřizovat moderním trendům. Mezi největší inovace patří clickpad s podporou gest, který nahrazuje tradiční trouchpad. Nebojte, oblíbený trackpoint stále zůstává a ve středně dobém horizontu nemáme informace o tom, že by tento charakteristický prvek ThinkPadů měl vymizet úplně. Pozitivní informací pro firemní zákazníky je, že Lenovo ThinkPady dodává s předinstalovanými Windows 7 a nové Windows 8 dostanete na recovery disku pro použití v budoucnu, až se rozhodnete na ně přejít.

Již na CESu jsme mohli obdivovat ThinkPad Helix, netradiční konvertibilní Ultrabook s konstrukcí „rip and flip“. On je to v podstatě tablet s dokovací stanicí, který mění svůj výkon na základě aktuálního použití (9W TPD tablet a 17W TDP v režimu notebook). V součtu tak nabídne solidní výdrž až 10 hodin. Pyšní se 11,6‘‘ displejem s FullHD rozlišením, technologií NFC a ovládat můžete podobně jako ThinkPad stylusem. Ovšem za tuto lahůdku v nejlevnější konfiguraci budete muset od května ze svého účtu vytáhnout 46 969 Kč bez DPH, což není rozhodně málo.

Za pozornost stál také ThinkPad Twist, který nabízí shodně konvertibilní režimy jako Yogy, pouze s tím rozdílem, že má navíc o 360° otočný kloub.

cloud21

Edge dospívají a představují novou dokovací stanici

Notebooky řady ThinkPad Edge patří stále relativně k mladým produktům a s každou generací dospívají. Modely z nejnovější generace je opět o chlup lehčí, tenčí, má matný displej a jako exkluzivní novinku nabízí unikátní technologii OneLink, která vás zbaví zbytečného množství kabelů. Z dokovací stanice vám již stačí do notebooku připojit jen jeden jediný kabel, skrz který Edge nejen napájíte, ale přenesete skrz něj obraz, data po USB i zvuk. E4531 a E431 na českém trhu pořídíte v průběhu května za cenu od 13 190, resp. 18 590 Kč bez DPH.

Největším zklamáním byla nepřítomnost ThinkPadu T431s, který dosud do ČR nedorazil. Nicméně dodávky jsou na cestě a ThinkPad vycházející z X1 Carbon, nesoucí si přednosti řady T, ale inspirovaný spotřebitelským průzkumem nabízející čistší design, podsvícenou klávesnici a hardware s až 12 GB RAM, 240 GB SSD a i7-3687U bude na trhu dostupný již během příštího měsíce a to za cenu startující na 30 960 bez DPH v základní konfiguraci.