Hlavní navigace

Lenovo představí netbooky IdeaPad i na českém trhu

2. 12. 2008

Sdílet

Netbooky IdeaPad S9e a S10e byly navrženy pro uživatele vyžadující mobilitu a flexibilitu (nejlehčí model váží necelých 1,2 kg). Produkty této řady zároveň nabízejí..

cyber23

Netbooky značky Lenovo IdeaPad se právě intenzivně chystají k vstupu na český trh. Řada IdeaPad bude k dispozici v prodejnách spotřební elektroniky, v těchto týdnech české zastoupení společnosti Lenovo vyjednává s řetězci o konkrétních podmínkách. Cena bude srovnatelná s konkurencí, v tuto chvíli však ještě nebyla přesně stanovena. Netbooky IdeaPad S9e a S10e byly navrženy pro uživatele vyžadující mobilitu a flexibilitu (nejlehčí model váží necelých 1,2 kg). Produkty této řady zároveň nabízejí plnou funkčnost při práci s internetem a multimediálními aplikacemi.
Mobilita, technologie, výkon

Netbooky Lenovo IdeaPad S10e a S9e byly navrženy jako mobilní, lehké počítače. Kromě obvyklé funkčnosti nabízejí oba netbooky od Lenova základní textový procesor a též multimediální funkce. Pro pohodlnější a rychlejší práci byly oba modely vybaveny funkcí Instant On, díky které může uživatel rychle prohlížet elektronickou poštu, procházet internet, prohlížet si fotografie, připojovat se k videokonferencím nebo poslouchat hudbu, aniž by bylo nutné systém složitě startovat. Videohovory a videokonference podporuje integrovaná webová kamera.
V případě netbooků S9e a S10e mohou zákazníci vybírat z provedení s 8,9 palcovým nebo 10,1palcovým displejem (LED podsvícený). Co se týče operačních systémů, lze volit mezi Microsoft Windows XP Home, XP Pro nebo Novell SLED 10 Linux. Počítače jsou dále vybaveny buď 4GB SSD diskem nebo pevnými disky s kapacitou až 160 GB. Oba netbooky jsou osazeny procesorem Intel Atom, přičemž kapacita RAM činí u nejvýkonnějších modelů až 1,5 GB a netbooky jsou vybaveny řadou portů pro snadné rozšíření. Pro připojení k internetu lze používat Ethernet nebo WiFi, případně volitelný Bluetooth modul. Díky standardnímu slotu ExpressCard 34 je možné i připojení přes mobilní širokopásmovou síť. Společnost Lenovo nabízí k netbookům flexibilní záruku, a to až do délky 3 let. Kratší záruční doby pokrývají v omezené míře i výměnu dílů.

- - Čestmír Žák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).