Hlavní navigace

LangMaster Wordtiger

1. 6. 2006

Sdílet

V jednoduchosti je krása to platí i pro učení cizího jazyka Slovní zásoba je jedním z hlavních předpokladů, ...


V jednoduchosti je krása to platí i pro učení cizího jazyka


Slovní zásoba je jedním z hlavních předpokladů, jak se domluvit cizí řeči. Právě nutnost znalosti, opakování a rozšiřování slovní zásoby stála za vznikem projektu LANGMaster Wordtiger, dostupného přes internet a mobilní telefon.
První nastavení aplikace je zapotřebí provést na počítači, který je připojen k internetu. Na stránkách www.wordtiger.cz se zaregistrujete a vyberete mezi kurzy angličtiny, němčiny, španělštiny, italštiny a francouzštiny. V případě, že už některý z kurzů vlastníte, může registrační kód zakoupit za symbolickou cenu. Pro zásobu cca 2 000-2 500 anglických slov registrační kód nepotřebujete a registraci provedete přímo. Při prvním použití si pomocí vlajky zvolíte jazyk, který chcete procvičovat. Pak vás čeká krátké úvodní kolo, v němž si vyzkoušíte, jak bude procvičování slovíček probíhat. Po něm se objeví vaše osobní hlavní obrazovka, jež obsahuje veškeré funkce, které můžete k nastavení svých denních lekcí využívat. LANGMaster Wordtiger umožní výběr počtu slov, které se chcete daný den naučit, tematické okruhy, ustálená slovní spojení, opakování neúspěšně přeložených slov, přidávání nových slov či slovních spojení ze slovníku. Rozhraní osobních seznamů umožňuje sestavit vlastní výběr slovíček, jež si chcete opakovat. Na grafu "stupně pokroku" vidíte, jak jste při opakování slovíček pokročili. V kterémkoli okamžiku můžete aplikaci opustit a vaše nastavení i záznam o pokroku, jehož jste dosáhli, budou uloženy pro další výuku. Lekce jsou nyní k dispozici pro angličtinu, němčinu, španělštinu, francouzštinu a italštinu. Procvičovat můžete i mezi dvojicí cizích jazyků. Slovní zásoba je dostatečná, o čemž se můžete přesvědčit i ve slovníku, který je k dispozici v části "Nastavení". Ten samozřejmě funguje i jako klasický překladový slovník i se zásobou idiomů. V případě, že už nemůžete pracovat na počítači, lze si aplikaci Wordtiger stáhnout do mobilu a pokračovat v procvičování slovíček pomocí telefonu.
Registrace a užívání programu přes internet je zcela zdarma. Pro získání odkazu na stažení aplikace do mobilního telefonu je třeba zaslat objednávku přes SMS za 6 korun, jinak je aplikace rovněž zdarma. Zákazníci Eurotelu, kteří používají připojení přes WAP, mají přenos dat při stažení i používání aplikace zdarma. Ostatní operátoři si účtují přenos podle aktuálních ceníků. Funkce a grafická podoba obou verzí jsou stejné. Obě verze využívají internetový přístup k vašemu osobnímu LANGMaster Wordtiger kontu, což umožňuje pokračovat ve výuce z telefonu či z internetu s týmž nastavením a zachovaným pokrokem.

LANGMaster Wordtiger

jednoduché ovládání
slovní zásoba
platba dat mimo Eurotel
K testu zapůjčila firma: Langmaster, www.langmaster.cz
Cena vč. DPH: základní verze zdarma

Autor článku