Hlavní navigace

Konzolový Zaklínač jen tak nebude

1. 5. 2009

Sdílet

Plánovaná konzolová konverze Zaklínače (The Witcher) pravděpodobně v nejbližší době nevyjde. CD Projekt se totiž pohádal s vývojáři.

Zaklínač je jednoznačně jednou z nejlepších počítačových her, které kdy vznikly ve východní Evropě, konkrétně v Polsku. Na svědomí ho má studio CD Projekt Red. Bohužel, dosud šlo právě pouze o počítačovou hru, nikoliv konzolovou. A to chtěli v CD Projektu změnit.

Jelikož sami maj spoustu práce s dalšími projekty - mezi něž pravděpodobně patří i pokračování Zaklínače - svěřili převod hry na konzole francouzskému studiu Widescreen Games. Jak se ukazuje, nebyla to ta úplně nejlepší volba.

Konverze se má jmenovat Witcher: Rise of the Black Wolf a původně měla vyjít na podzim tohoto roku. Nyní však vyplynuly na povrch skutečnosti, které šance na vydání hry značně snižují. 

Před několika dny bylo oznámeno, že vývoj hry byl pozastaven. A důvody prosákly nepříliš košer cestou. Nejprve se zástupci Widescreen Games nechali slyšet, že jim od CD Projektu nechodí domluvené platby, takže museli vývoj zastavit.

Následně vyrukoval samotný CD Projekt s opačným prohlášením. Platby prý vždy posílali, tak jak bylo domluveno. Je to naopak Widescreen Games, které nedoržuje termény, ani požadovanou kvalitu hry.

Vypadá to tedy na velmi dramatický rozchod obou subjektů, který bude mít možná ještě zajímavou dohru. Je totiž otázkou, komu patří již vytvořené části hry. Zda Widescreen Games nebo CD Projektu. 

CD Projekt se už nechal slyšet, že hledá jiné cesty, jak připravit konzolového Zaklínače. Pokud ale vývoj bude muset běžet od samého začátku, ještě si na něj hodně dlouho počkáme.

Je také nejasné, kdo z rozhádných subjektů má pravdu. Internetová veřejnost se přiklání spíše na stranu CD Projektu, který je znám relativní solidností i vůči komunitě hráčů. Naopak Widescreen Games dosud stáli za průměrnými a podprůměrnými tituly, jako například za bezhlavou rubačkou Black Bucaneer. 

Každopádně věříme, že se to celé nějak vyřeší a že i majitelé konzolí budou mít šanci si vynikajícího Zaklínače zahrát. Dodejme, že Witcher: Rise of the Black Wolf měl být částečně konverzí a částečně obsahovat nové materiály, jako úkoly či zbraně.

Původní Zaklínač pro PC byl mnoha prestižními médii vyhlášen jako nejlepší RPG roku 2007. Celkově se ho prodalo přes milion kusů, což je na ryze počítačovou hru velmi slušný výsledek. Konzolová verze mohla přidat další kousky.

Cloud22

Kromě konzolového Zaklínače a pravděpodobně připravovaného druhého dílu se nějakou dobu mluvilo také o možnosti vytvořit na tomto tématu online perzistentní svět (MMORPG). Jak se zdá, CD Projekt má díky této značce původem od polského spisovatele Andrzeje Sapkowského zaděláno na velký a dlouhodobý úspěch. Jen dokázat ukočírovat nepřízně osudu, jako třeba tuto.

Zdroj: homepage, Eurogamer, Edge, GamePro

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).