Hlavní navigace

Konica Minolta propaguje uměleckou tvorbu

14. 7. 2007

Sdílet

Společnost Konica Minolta na veletrhu EmbaxPrint nezískala jen ocenění pro svůj produkční stroj Bizhub 1050E, ale představila také projekt spolupráce s umělci, označený jako BizArt

top100

Přestože od veletrhu EmpaxPrint v květnu 2007 uběhla již delší doba, vracíme se k zajímavému projektu společnosti Konica Minolta. Spojení světů byznysu a umění - BizArt - je na jedné straně marketingovým projektem, jehož cílem je představení nových produktčních tiskáren, na straně druhé je zároveň seznámením s tvorbou umělců - malířů, grafiků, výtvarníků, kteří se grafickému oboru věnují nebo se mu věnovat budou.
Podle zástupců společnosti Konica Minolta se v rámci konceptu BizArt zaměřují především na mladé umělce, jimž umožní prezentaci v rámci předváděcích akcí pro potenciální zákazníky. Nové stroje podporující novou technologii představí Konica Minolta formou vernisáží, kde se objeví vizuální umělecká díla. Společnost Konica Minolta do budoucna plánuje uspořádat výstavy a soutěže mladých umělců, kde se bude objevovat téma „produkční tisk“.Jak bude vypada spolupráce umělců s Konicou Minoltou v budoucnu? Necháme se překvapit. Zatím jsme si mohli prohlédnout graficky zdařilou prezentaci na webu http://bizartgalerie.cz/, kde se propojení umění s produkčním tiskem vydařilo. Najdete na něm prezentaci tří produktů a tří umělců. Další časem jistě přibudou.

- - Václav Maletínský

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).