Hlavní navigace

Konečně diplom pro Billa Gatese

27. 3. 2007

Sdílet

Bill Gates obdrží čestný doktorát Harvarské univerzity, kterou kdysi opustil aby v praxi dokázal to, o čem ostatní pouze ve škole teoretizovali. Bill Gates pocítí jisté uspokojení nad tím, že se mu dostane ocenění od školy, kterou kdysi opustil.

skoleni


Zakladatel společnosti Microsoft a jeden z nejbohatších mužů světa je bezkonkurenčně nejmajetnějším člověkem, který kdy nedostudoval vysokou školu. Nyní se na Harvard vrací, aby zde v červnu promluvil na promoci a obdržel čestný doktorát, podobně jako řada dalších zasloužilých osobností.

Je těžké odhadovat, nakolik je čestný doktorát cenný pro člověka, který je předsedou společnosti s ročním obratem 44 miliard dolarů, nicméně je dost pravděpodobné, že Bill pocítí jisté uspokojení nad tím, že se mu dostane ocenění od školy, kterou kdysi opustil.Gates začal studovat na Harvardu v roce 1973 a zde se také poznal se Stevem Ballmerem, nynějším generálním ředitelem Microsoftu. V té době se již Gates široce zajímal o počítače a programování, s nímž začal již ve třinácti letech. Své znalosti a schopnosti uplatnil na univerzitě, když se podílel na vývoji programovacího jazyku Basic pro mikropočítač MITS Altair.

Brzy se však Bill se školou rozloučil, aby se mohl naplno věnovat práci v tehdy malé společnosti Microsoft, kterou založil se svým dlouholetým přítelem Paulem Allenem. Z nynějšího pohledu je jasné, že učinil dobře, těžko by skloubil studium a intenzivní práci. Nakonec i dnes mnozí lidé předčasně končí studium na vysoké škole, aby se mohli své profesi více věnovat a mezi takovými je i nemálo programátorů.Slavnost proběhne sedmého června a není známo v jakém oboru bude Billu Gatesovi udělen doktorát. Harvard totiž takové informace předem nezveřejňuje. Nicméně lze předpokládat, že to bude v oboru příbuzném programování či matematice.

Mezi významná data Billa Gatese patří červenec příštího roku, kdy se hodlá vzdát každodenní práce ve své společnosti (zůstane však předsedou), místo toho se bude věnovat nadaci Billa a Melindy Gatesových (Bill and Melinda Gates Foundation). Jde o charitativní organizaci, která se věnuje zejména problému zdraví a financuje výukové programy.

Foto: IDG, Microsoft, Bill and Melinda Gates Foundation

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).