Hlavní navigace

Konec Gaunerům?

10. 7. 2006

Sdílet

Reservoir Dogs mají zákaz na Novém Zélandu

Reservoir Dogs jsou hrou, která má základ na stříbrném plátně. Přesně tak, mluvíme o gangsterce Quentina Tarantina, jež v ČR vešla ve známost právě pod názvem Gauneři. Při zmínce o kontroverzním hollywoodském režisérovi není jistě třeba připomínat, že Quentin Tarantino není člověkem, jenž by natáčel dětské pohádky. Jeho počiny patří ve filmovém světě rozhodně k těm, v nichž bývá prolito mnoho litrů červené tekutiny kolující v žilách všech živých tvorů.
V duchu své filmové sestry se nese i nová gamesa firmy Eidos Interactive. Pro „extrémní“ úroveň násilí se stali Reservoir Dogs trnem v oku novozélandských úřadů natolik, že ty se jej rozhodly stáhnout z prodeje. Tamní cenzor posoudil hru jako „problematickou“ a to zejména kvůli tomu, že ve zpomalených záběrech ukazuje za účelem zábavy nejvyšší formy násilí a brutality, čímž podporuje hráče k takovémuto nevhodnému jednání. Co pana cenzora popudilo nejvíce, byly situace, kdy hráč popravuje zajatce, případně je mučí tím, že jim vypálí cigaretou oči, uřízne prsty kráječem na doutníky nebo odkrojí ucho skalpelem (jak jsme mohli vidět ve filmu). To vše se děje za neustálého kvičení a skřípění zubů rukojmích, kteří zoufale žadoní o milost…
Nový Zéland se tak stal druhou zemí, jež zakázala prodej Reservoir Dogs (jako první učinila tento krok Austrálie). Uvidíme, jak se ke hře postaví další země a zda se bude prodávat i u nás – v což pevně věříme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).