Hlavní navigace

Komplexní ochránce

1. 11. 2006

Sdílet

Panda Internet Security 2007 Platinum V posledních letech se díky masivnímu rozvoji internetu objevuje velký hlad p...


Panda Internet Security 2007 Platinum


V posledních letech se díky masivnímu rozvoji internetu objevuje velký hlad po bezpečnostním softwaru, zejména pro domácí použití. Snad každý výrobce antivirového programu začlenil do své nabídky komplexní ochranářský balík, nabízející i firewall a další drobné utility. Nejinak je tomu i u Panda Software a jejich Internet Security 2007, jemuž budou patřit tyto řádky.
Softwarová firma s medvídkem ve znaku je mezi uživateli skutečně pojmem, se kterým se může rovnat snad jen McAfee nebo produkty z dílny Petera Nortona. Její bezpečnostní balík však jakoby z oka vypadl svým konkurentům. Jádrem aplikace je antivirový program následovaný antispamem, firewallem, antispywarem a utilitami pro ochranu vaší identity. To vše ovládáno z jednotného prostředí, které si nezadá s produktem od Symantecu (jež se navíc honosí stejným názvem). Instalace probíhá standardním způsobem a nedochází při ní k jakékoliv autorizaci uživatele. Tu musíte provést až při prvním pokusu o aktualizaci virových a jiných databází. Panda Internet Security vytvoří pro vaše síťové rozhraní základní profil a nabídne náhradu (a v případě souhlasu i deaktivaci) integrovaného firewallu od Microsoftu. Po prvním spuštění dojde k nezbytné aktualizaci a poté k restartu systému. Pro správnou funkci celého balíku běží na pozadí řada rezidentních programů. V porovnání s konkurencí neobsadí tolik operační paměti a subjektivně méně brzdí výkon vašeho PC. Jejich existenci prozrazují jen pop-up okna, která vás efektně informují o nalezeném spamu, virech nebo útocích na aktivní firewall. Integrované rozhraní nabízí okamžitou kontrolu činnosti firewallu, antiviru a antispamu.
Součástí antivirové kontroly (poradí si kromě všech známých archivů třeba i se soubory PST) je i prověření proti spywaru, na požádání lze provést heuristickou analýzu. Nakažené soubory můžete vymazat, vyléčit nebo přesunout do karantény. Zajímavou funkcí je možnost zasílání výstrah (v případě zjištění nákazy) přes e-mail nebo na jinou pracovní stanici Windows v doméně. Kromě souborů na vašem pevném disku si antivirus poradí i s kontrolou elektronické pošty, internetového surfování a komunikace přes instant messengery typu ICQ nebo Skype. Nastavení firewallu je možné provádět jak v aplikační, tak v síťové vrstvě. Snadno pak určíte programy, které na internet mohou a kterým naopak zůstane odepřen. Stejně tak lze vytvářet pravidla pro určité IP adresy, porty a protokoly. Pro uživatele začátečníky jsou k dispozici hotové profily, jež se dokáží učit a časem se přizpůsobí jejich práci. Profily je možné aplikovat na jednotlivá síťová rozhraní. Uživatel tak může provozovat odlišné nastavení pro bezdrátové a klasické sítě. Součástí firewallu je také funkce Fraud, která se zaměřuje výhradně na kontrolu platebních operací na internetu, případně na detekci phishingu (falšovaná elektronická pošta). Panda Internet Security 2007 obsahuje i pokročilé antispamové filtry. Umožní vybrat konkrétního e-mailového klienta, u něhož kontroluje příchozí i odchozí poštu. Fitry lze samozřejmě doplnit vlastními nežádoucími adresami. Z dalších funkcí balíku nesmíme opomenout Parental Control, chránící vaše děti před nežádoucím obsahem na internetu, nebo propracované každodenní aktualizace, jež lze provozovat jak v automatickém, tak manuálním režimu.
Panda Internet Security 2007 Platinum je vydařený bezpečnostní balík pro domácí použití, který nabídne přehledné uživatelské rozhraní a nadprůměrný antivirový program, doplněný sadou nástrojů podobné kvality jako u konkurence. Pro české uživatele je drobnou nevýhodou neexistující lokalizace.

Panda Internet Security 2007 Platinum

Panda antivirus
nenáročná rezidentní část
chybějící lokalizace
K recenzi poskytla firma: proNETIX, s. r. o.
www.pandasoftware.sk
Cena: 2 960 Sk (bez DPH)