Hlavní navigace

Panasonic Lumix DMC-FS12 - kompakt se stabilizátorem obrazu

23. 4. 2009

Sdílet

Zajímavou novinku pro sváteční, popřípadně prázdninové fotografy připravil Panasonic. Nový kapesní model Lumix DMC-FS12 patří do dvanáctimegapixelové kategorie a pochopitelně mu dominuje jednoduché a rychlé ovládání.

Panasonic Lumix DMC-FS12

 

Panasonic DMC-FS12

Objektiv novinky od Panasonicu umožňuje až čtyřnásobné optické přiblížení a přístroj nabízí také optickou stabilizací obrazu MEGA O.I.S. Bohužel nejkratší ohnisko je až na 31 milimetrech, a tak širokoúhlé snímky s tímto modelem rozhodně nepořídíte. V režimu Makro lze snímat objekty ze vzdálenosti pěti centimetrů od objektu. Model je expozičním automatem, který ale disponuje režimem "iA" (Intelligent Auto), jež zahrnuje inteligentní nastavení citlivosti (její rozsah se pohybuje od ISO 80 až do ISO 1600 a v režimu Vysoké citlivosti pak lze dosáhnout až na hodnotu ISO 6400), výběr scény podle aktuální světelné situace a ostření na obličej či redukci červených očí. Model nabízí i expoziční bracketing a celkem 25 přednastavených scén.

skoleni

Pro řadu uživatelů bude ještě důležitá zmínka o kvalitním režimu videozáznamu, kdy kromě televizní kvality, tedy rozlišení 640 x 480 bodů při rychlosti 30 snímků za sekundu, je dostupná i širokoúhlá velikost videozáznamu 848 x 480 bodů (při stejné rychlosti).

Panasonic dále v tomto měsíci uvede na trh designově podobný digitální kompakt Lumix DMC-FS42. Model patří do desetimegapixelové kategorie a poskytuje také čtyřnásobné optické přiblížení. Lumix FS42 bude cenově velmi dostupný, ovšem nená vybaven stabilizátorem obrazu a nebude mít ve funkční výbavě ani "inteligentní autorežimy". Na druhou stranu i tato novinka nabízí možnost natáčet videozáznam v rozlišení 848 x 480 bodů rychlostí 30 snímků za sekundu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).