Hlavní navigace

Kolik času trávíme na internetu?

6. 3. 2009

Sdílet

Výzkum sociodemografie návštěvníků ukazuje, že již více než 90 % internetových uživatelů se připojuje z domova, přičemž celkově na internetu tráví asi 32 hodin měsíčně.

Jak velký je český internet?

Na internetu trávíme stále více časuVelikost internetové populace ČR se podle agentury Mediareserch stále těsně drží pod pětimilionovou hranicí, konkrétně čítala v lednu letošního roku 4 998 017 lidí. Počet reálných uživatelů (RU) meziročně vzrostl o 7,8 % na aktuálních 4 883 062, v počtech RU se tedy jedná o pokračující trend růstu.


Výraznější změnu můžeme pozorovat u počtu zobrazených stránek (PV), které meziročně v lednu 2009 narostly o 30 % a dosahují téměř 7,5 miliardy.


Průměrně strávený čas českými uživateli na internetu historicky poprvé přesáhl hranici 30 hodin za měsíc, a to hned o 2 hodiny. Meziročně se tedy průměrná doba, kterou uživatelé měsíčně stráví na internetu, prodloužila o 5 hodin (18,9 %).  

 

 

 

cyber23

Odkud se připojujeme na internet?

Mezi všemi místy používání internetu jednoznačně dominuje domov. Doma se na internet v lednu 2009 připojovalo 93 % reálných uživatelů z ČR, meziročně se podíl tohoto místa navýšil o 8 %. Druhým nejvíce využívaným místem přístupu na internet je stále zaměstnání, odkud se připojuje přibližně třetina uživatelů z ČR.

Míra užívání internetu ve škole a u dalších rodinných příslušníků či známých více měně stagnuje. Internetové kavárny jsou zřejmě díky všeobecné dostupnosti internetu v ostatních lokalitách, kde tráví lidé nejvíce času, k připojení využívány pouze okrajovou částí uživatelů. V lednu 2009 podíl uživatelů připojujících se na internet z internetových kaváren mírně klesl a této možnosti tak využívala pouze 2 % uživatelů.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).