Hlavní navigace

Knihy zdarma pro vaši čtečku Amazon Kindle - 3.díl

21. 10. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Pokud chcete, můžete mít pro svoji čtečku Amazon Kindle tisíce knih zcela zdarma. Jen musíte vědět, kde je hledat!

Předcházející díl

 

Když si koupíte čtečku Amazon Kindle, pak zanedlouho zjistíte, že náklady na čtení postupem času mohou docela slušně narůst. Když se na Amazonu zběžně podíváte na seznam nejlepších knih měsíce, zjistíte, že takové počtení vás u jedné knihy u Kindle edition vyjde na nějakých 13 USD až 15 USD za jednu knihu. 

Výměna e-knih pro čtečku Kindle se svými známými

Firma Amazon možnost půjčení knihy svým přátelům nijak nepropaguje, nicméně touto funkcí disponuje a je to funkce doslova skvělá

Firma Amazon to sice tutlá, ale vězte, že některé e-knihy zakoupené přes obchod Kindle Store můžete půjčit svým přátelům. Vám pak nezbývá než věřit, že vám čas od času oplatí stejnou protislužbou!

Pokud chcete někomu e-knihu Kindle, kterou jste si zakoupili, někomu půjčit, pak se na webu Amazon.com přihlaste a rozbalte nabídku Account&Lists která se nachází v pravém horním rohu výchozího webu Amazonu. Zde vyberte položku Your Content & Devices. Za okamžik se vám zobrazí seznam všech e-knih, které jste si kdy koupili. Když klepnete vedle názvu každé knihy na šedý čtvereček se třemi tečkami, pak se vám zobrazí přehled všech možností, které s touto e-knihou můžete provádět. Pokud se mezi položkami v seznamu nachází i možnost půjčení e-knihy (Loan this title), pak můžete tuto knihu půjčit známému. Po klepnutí na zmiňovaný odkaz se přesunete na stránku, která vám umožní poslat knihu na e-mail vašeho známého. Doba půjčení je u e-knih Kindle nastavena na 14 dní, během nichž nebudete mít k této e-knize přístup – je to v podstatě stejně jako kdybyste vyndali z regálu vaší knihovny papírovou knihu a půjčili ji známému.

Sdílení knih se svým protějškem

Amazon umožňuje sdílení e-knih mezi dvěma dospělými v jedné rodině. Když si tedy jeden z vás koupí e-knihu, může ji po nasdílení číst i jeho protějšek

Pokud nejste v rodině jediný, kdo vlastní čtečku Kindle, pak se vás týká i následující výhoda: Amazon totiž umožňuje sdílení e-knih Kindle mezi maximálně dvěma dospělými v rámci jedné rodiny. Pokud si tedy váš protějšek koupí z obchodu Kindle Store nějakou e-knihu, pak si ji můžete přečíst i vy, a to zcela zdarma. A jak na to: Přihlaste se na webu Amazonu ke svému účtu a přesuňte se do Account Settings > Your Content & Devices. Zde klepněte na odkaz Households and Family Library. Zde pak budete moci si nastavit sdílení své rodinné knihovny.

cyber23

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).