Hlavní navigace

Knihy zdarma pro vaši čtečku Amazon Kindle - 2.díl

20. 10. 2019

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Pokud chcete, můžete mít pro svoji čtečku Amazon Kindle tisíce knih zcela zdarma. Jen musíte vědět, kde je hledat!

Předcházející díl

 

Když si koupíte čtečku Amazon Kindle, pak zanedlouho zjistíte, že náklady na čtení postupem času mohou docela slušně narůst. Když se na Amazonu zběžně podíváte na seznam nejlepších knih měsíce, zjistíte, že takové počtení vás u jedné knihy u Kindle edition vyjde na nějakých 13 USD až 15 USD za jednu knihu. 

OverDrive

Při použití služby OverDrive se místní knihovna stane nejlepším kamarádem vaší čtečky Kindle

Vlastníte-li průkazku do knihovny, můžete díky ní získat zdarma přístup i k e-knihám, a to díky službě OverDrive. Služba OverDrive je online služba, která umožňuje majitelům průkazek do knihovny stahovat si do své čtečky Kindle zdarma e-knihy (a nejen to, stahovat je možné i filmy nebo zvukové nahrávky) z veřejné knihovny, školy nebo knihovního fondu institucí. Čím více průkazek do knihovny máte, k tím většímu počtu knih pak máte přístup.

Používání služby OverDrive je velmi jednoduché. Po zadání čísla průkazky do knihovny a kódu PIN, který je s touto průkazkou svázaný při jejím vydání (pokud si tento kód PIN nepamatujete, zeptejte se knihovníka), získáte přístup k veškerému digitálnímu obsahu, který má vaše knihovna ve svém fondu. Je logické, že pokud jste přihlášeni do více knihoven, budete mít i větší šanci najít knihu, kterou si budete chtít přečíst.

Stejně jako v klasické knihovně půjčující papírové knihy umístěné v regálech, může si i na službě OverDrive danou knihu půjčit a mít půjčenou pouze jeden čtenář. Pokud je kniha volná, stačí klepnout na tlačítko Borrow (Půjčit) a poté se řídit dalšími pokyny. Služba jako taková rovněž poskytuje dobře napsanou nápovědu, která vás celým procesem půjčení e-knihy provede. Délka výpůjčky se pak řídí pravidly dané knihovny. Pokud je e-kniha aktuálně nedostupná, umožní vám většina knihoven její rezervaci. Jakmile přijdete na řadu, služba OverDrive vám dá dopředu vědět.

Všechno to vypadá na první pohled velmi pěkně, ale je tu i několik špatných zpráv: Ne všechny knihovny mají e-knihy, které půjčují, ve formátu vhodném pro čtečku Kindle, ba naopak. Celá řada knihoven poskytuje digitální obsah ve formátu souboru Adobe Digital Editions, což je formát, který bohužel není se zařízeními E-Ink od firmy Amazon kompatibilní. Navíc podpora této služby knihovnami v ČR je zatím prakticky nulová.

Cloud23

 

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).