Hlavní navigace

Klávesnice (nejen) pro snoby

1. 6. 2007

Sdílet

Zvěsti o bezdrátové klávesnici diNovo Edge se objevily již koncem léta loňského roku, ale až počátkem roku letoš...


Zvěsti o bezdrátové klávesnici diNovo Edge se objevily již koncem léta loňského roku, ale až počátkem roku letošního se tento luxusní doplněk objevil v prodeji. Na novou klávesnici jsme se skutečně těšili: první seznámení s předsériovými vzorky v nás vyvolalo zájem o tuto vskutku stylovou periferii, která dokáže okouzlit i zaryté příznivce béžových klávesnic a myší. Perfektní design a výšku pouhých 11 mm zkrátka nelze ignorovat, černý povrch s vysokým leskem či kontrastní opěrka z leštěného hliníku znamenají lásku na první pohled. Vše pak podtrhují podsvícené funkční prvky (které jinak splývají s černým povrchem klávesnice a objeví se až po aktivaci).
Daní za perfektní design je, jako již mnohokrát v minulosti, méně dokonalá ergonomie malý zdvih kláves či absence numerického bloku mohou být pro mnohé nepřekonatelným problémem. Logitech se totiž rozhodl tuto "pracovní" zónu nahradit zónou "zábavní" a v pravé části tak najdete dotykové ovládání hlasitosti a kruhový TouchDisc, který funguje jako touchpad a nahrazuje tedy myš a zároveň směrové šipky (tuto funkci je třeba aktivovat pomocí tlačítka pod touchpadem). Další zajímavostí diNovo Edge je černý nabíjecí stojan, do něhož jednou za čas klávesnici postavíte a pustíte do vestavěné baterie trochu šťávy. Vertikální dobíjení by bylo velmi nepraktické, kdybychom ho museli používat každou chvíli. Logitech slibuje po plném dobití baterie až dvouměsíční zápřah. Klávesnici se nám bohužel nepodařilo zcela utahat, ale při 50% stavu energie byla životnost odhadována ještě na 27 dní, což by zhruba odpovídalo. Nová bezdrátová klávesnice komunikuje s počítačem pomocí malého USB přijímače technologií Bluetooth a nezastaví jí ani výrobcem udávaný desetimetrový dosah. Instalace probíhá bez problémů a stejně jako u ostatních ovládacích periférií od Logitechu počítejte se softwarem SetPoint (aktuální verze 3.1), na který si nemůžeme stěžovat.
Logitech diNovo Edge je tedy vpravdě výjimečnou klávesnicí, která ozdobí stůl úspěšného manažera či stylovou domácí pracovnu. Ergonomie tentokrát ale nedostala ani tak na frak, jako spíše na zadek, a Edge není určena tvrdě pracujícím dokonce ani tvrdě pracujícím manažerům.
Pokud překousnete vysokou pořizovací cenu a psaní na PC, včetně odpovídání na e-maily za vás vyřizuje sekretářka, může se Edge stát luxusním doplňkem vašeho bytu nebo dubového pracovního stolu.

Logitech diNovo Edge

Krásná, ale bohužel až příliš nepraktická stylová klávesnice.
Elegantní design
výdrž vestavěné baterie
Chybí numerická klávesnice
nestydatě vysoká cena
Cena včetně DPH: 5 990 Kč
K testu zapůjčila firma: Logitech, www.logitech.com

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).