Hlavní navigace

Kingdom Under Fire: Circle of Doom

1. 12. 2008

Sdílet

…a v době temnoty povstanou hrdinové. Ehm. Nebo tak nějakSérie Kingdom Under Fire je známá „konzolistům“ i 


…a v době temnoty povstanou hrdinové. Ehm. Nebo tak nějakSérie Kingdom Under Fire je známá „konzolistům“ i „pécéčkářům“ jako zajímavý fantasy mix strategie a RPG. Nyní se majitelům Xbox 360 otevírá další možnost ponořit se do známého světa, jen žánr je drobet posunutý – strategické prvky zmizely, autoři servírují čistokrevné akční erpégéčko.
Nemastný neslaný příběh můžete zažít se šesti různými postavami; nejprve ale máte na výběr jen pět hrdinů, šestého odemknete až v průběhu hry. I když se dějová linka pro každého z reků trochu liší, vždy jde ve finále jen o jedno – rubanici se stovkami nepřátel. Samozřejmě, že akční pasáže občas vystřídá poklidné místo, kde můžete složit své znavené tělo, prodat nepotřebné předměty a nakoupit vybavení nové, a také pokecem získat nějaký ten quest. Při odpočinku se navíc ponoříte do světa snů, což může být zajímavé hlavně pro fandy série; ve snovém světě totiž narazí na lecjaké odkazy na předchozí díly této herní řady. Pro ostatní bude snění spíše opruzem, zdržením a odtržením od hlavního příběhu, se kterým téměř vůbec nesouvisí. Jediným pozitivem jsou tak snové questy, jejichž splnění vám odemkne třeba novou speciální schopnost.
Akční scény jsou naproti tomu zábavné a zvláště pestrost nepřátel je nadprůměrná. Budou se na vás valit hordy nemrtvých, znenadání vás překvapí maskovaní nepřátelé a majestátní oživlé sochy vám možná vyrazí dech (ve skutečnosti údivem) na obrazovce svými monstrózními zbraněmi. Horší už je to s rozmanitostí prostředí, zvláště ve chvílích, kdy vás některé úkoly zavedou do stejné lokace i několikrát, což je prostě nuda – i když se některá místa lokací náhodně generují. Samozřejmě vás čeká klasický vývoj postavy, učení nových skillů a kouzel… a také vylepšování vybavení, prostě klasika. Technické zpracování je více méně průměrné, neurazí, ale ani nijak neoslní. Circle of Doom není špatnou hrou, ale na špičkové tituly rozhodně nemá. Jiří Sládek 8 0113/vali ?
Další herní tipy
Zejména v akčním duchu se nesou herní tipy v tomto čísle. Z titulů, u kterých nezbylo místo na větší recenzi, žánrově vyčnívá pouze adventurní příběh slavného detektiva, ostatní gamesky potěší hlavně příznivce holdující likvidaci zástupů nepřátel.

Průměrná válečná akce vychází nově i na PC. Stále jde ale jen o střílečku pro nenáročné hráče, kterým několikahodinová kampaň nabídne fiktivní válečné operace v různých koutech světa. Mezi hity hru nekatapultuje ani Unreal 3 engine, ani tři různí hrdinové, ani multiplayer.

Vydavatel: Midway
Distributor v ČR: zatím není
Cena: 899?Kč
Platformy: PC, X360
www.hourofvictory.comSamostatně spustitelný přídavek ke dva roky starému Shadowgrounds, už trochu ztrácí dech, nicméně pořád je lehce nadprůměrným sci-fi akčním RPG. Náplň hry je jednoduchá – v roli mariňáka, technika a průzkumnice budete likvidovat zástupy hladových vetřelců.

Vydavatel: dtp
Distributor v ČR: SeVeN M
Cena: 599?Kč
Platformy: PC
www.shadowgroundsgame.com/survivor
Klasická adventura nabídne souboj dvou geniálních mozků – slavného detektiva Sherlocka Holmese a drzého zloděje Arsene Lupina, který se chystá uloupit pět cenných předmětů přímo v srdci Londýna. Jedná se o solidní titul určený zejména pro fanoušky žánru.

Vydavatel: Focus
Distributor v ČR: SeVeN M
Cena: 599?Kč
Platformy: PC
www.frogwares.com/sherlock4/index.htmlKřišťálově čistá akce, v podstatě bez příběhu, jen s tunami mrtvých těl a hektolitry krve. Tohle rozhodně není hra pro děti – zábava členů Klubu totiž spočívá v neustálém zabíjení nepřátel. Pro akční hráče solidní zábava, pro ostatní poměrně tupá
a neoriginální herní náplň.

Vydavatel: SEGA
Distributor v ČR: CD Projekt
Cena: 999?–1 899 Kč
Platformy: PC, PS3, X360
www.bizarrecreations.com/games/the_clubNávrat akční sci-fi série vás opět protáhne mnoha boji s lidskými nepřáteli i nebezpečnou faunou, vesměs v podobě obrovských prehistorických ještěrů. Ač je hra trochu zklamáním, stále jde o nadprůměrnou střílečku, ve které si užijete i plížení
a tichou likvidaci protivníků.

Vydavatel: Buena Vista Games
Distributor v ČR: CD Projekt
Cena: 1 999?Kč
Platformy: PS3, X360,
www.turok.com

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).