Hlavní navigace

Kerio WinRooute Firewall 6.5 nabízí rozložení zátěže sítě

10. 9. 2008

Sdílet

Síťový firewall WinRoute od společnosti Kerio nyní obsahuje funkci rozložení zátěže internetového připojení pro zvýšení rychlosti a dostupnosti kritických služeb.

skoleni

Společnost Kerio Technologies, s.r.o., výrobce software pro komunikaci a síťovou bezpečnost s řadou prestižních ocenění, dnes oznámila vydání produktu Kerio WinRoute Firewall 6.5, komplexního síťového firewallu s novými funkcemi rozložení zátěže sítě a zálohování internetového připojení. Tyto funkce umožňují optimalizovat propustnost internetového připojení a zvyšují dostupnost kritických služeb.

Kerio WinRoute Firewall 6.5 umožňuje rozložit internetovou komunikaci mezi několik internetových linek, čímž zajišťuje vysokou dostupnost služeb a maximální rychlost internetového připojení pro jednotlivé uživatele. Síťový firewall společnosti Kerio Technologies používá speciální algoritmus pro sledování toku dat a vyhodnocení aktuálního využití každé linky, což umožňuje směrovat komunikaci s vysokou prioritou na méně vytížené linky a dosáhnout tak maximální propustnosti kombinovaného internetového připojení. Ve firewallu lze také definovat pravidla pro směrování internetové komunikace na konkrétní linky, což umožňuje vyhradit určité linky pro specializované aplikace jako např. VoIP nebo přenos audiovizuálních dat. Přidanou hodnotou je neustálá kontrola dostupnosti každé z linek. Při výpadku některé linky je komunikace automaticky směrována přes ostatní linky. Tím se výrazně zvyšuje spolehlivost internetového připojení.Kerio WinRoute Firewall nabízí dvojnásobnou antivirovou kontrolu na internetové bráně, filtrování obsahu WWW stránek, služby VPN a SSL-VPN, omezování šířky pásma, široké možnosti řízení přístupu, podrobnou analýzu síťové komunikace a reportovací nástroje. Oddělený administrační program umožňuje systémovým administrátorům efektivně spravovat firewall a řídit přístup do Internetu lokálně i vzdáleně. Integrovaný reportovací modul Kerio StaR dává správcům přehled o historii síťové komunikace, aktivitách uživatelů a typickém využívání Internetu. Sledování komunikace v reálném čase dává informace
o přeneseném objemu dat a WWW stránkách navštívených jednotlivými uživateli. Na základě těchto informací lze pak nastavit efektivní omezení přístupu do Internetu. V kombinaci s modulem ISS OrangeWeb Filter provádí Kerio StaR také analýzu navštívených stránek podle typu obsahu. Kerio WinRoute Firewall lze jednoduše integrovat s Active Directory, a tak může být velmi snadno nasazen do libovolné sítě s doménou Windows.

Kerio WinRoute Firewall 6.5 je lokalizován do 11 nových jazyků – němčiny, italštiny, francouzštiny, holandštiny, portugalštiny, švédštiny, polštiny, maďarštiny, chorvatštiny, japonštiny a čínštiny.

Ceny

Produktu Kerio WinRoute Firewall lze zakoupit již za 10.300,- Kč za licenci pro 10 uživatelů, případně 12.900,-Kč s integrovaným antivirem McAfee pro kontrolu síťové komunikace.

- - Jan Mazal