Hlavní navigace

Recenze: Kerio Mail Server 6.6.2

17. 7. 2009

Sdílet

Určitě si pamatujete na pradávný software WinRoute, který se stal základním stavebním kamenem prvních domácích sítí. Za jeho úspěchem stáli a stojí Češi, kteří však dnes podnikají na americké půdě.

Kerio Mail Server 6.6.2

 

Kerio Mail Server 6Kerio Mail Server (dále jen KMS) je kromě platformy Windows k dispozici i pro Linux a MacOS. Po stažení a instalaci dostanete měsíc na neomezené vyzkoušení všech jeho funkcí, poté už musíte zaplatit. K dispozici je i užitečný průvodce, který vás provede základní konfigurací programu. Samotný produkt se dělí na mail engine běžící na pozadí jako soubor služeb a na výborné administrátorské rozhraní. KMS zvládne obsloužit standardní protokoly SMTP, POP3 a IMAP (včetně modifikací). K tomu všemu si poradí i s NNTP, takže lze pro uživatele v síti stahovat a distribuovat diskusní skupiny. Základem je vytvoření domény a následné naplnění uživateli. To lze udělat ručně, nebo můžete použít již existující LDAP server pro synchronizaci. S doručenou i odeslanou poštou lze samozřejmě provádět všechny možné operace, tzn. třídit, filtrovat a přesouvat podle nejrůznějších parametrů vždy individuálně pro každého uživatele nebo plošně pro celou skupinu. S KMS je distribuován antispamový (Spamassassin) a antivirový filtr (McAfee), lze však použít i externí ochranu, např. AVG nebo NOD32. Historicky umí KMS pracovat na internetu i v offline režimu, což znamená, že je schopen připravit zprávy do fronty a poté je hromadně odeslat a přijmout. Samozřejmostí je dnes sofistikovaný systém logů a on-line monitoring poštovní fronty. KMS obsahuje i vlastní aplikaci pro zálohování.

 

skoleni

Verdikt:

KMS je jistě výborný „pošťák“, zvládne však dobře i groupwarové funkce. Aplikace totiž dále zdokonalila technologie CalDAV a Kerio Outlook Connector, které vás propojí s téměř každým groupwarovým klientem na trhu, a to včetně uzavřeného Outlooku a jeho MAPI. Pomocí CalDAV tak propojíte svoji agendu (kalendář) v Outlooku s klienty pod Linuxem, MacOS nebo mobilním zařízením s Windows Mobile, Symbianem a PalmOS. A pokud je vám to málo, zobrazíte data ze serveru ve výborném Kerio WebMailu a WebMailu Mini (pro mobilní zařízení), jehož podobnost s Outlookem je čistě náhodná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).