Hlavní navigace

Když Windows neodpovídají: návod na opravu OS - 4. díl

24. 12. 2013

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Také patříte mezi ty uživatele, kteří rádi zkouší, co všechno Windows vydrží? Aby ne, když má tento systém tolik možností konfigurace.

Faktem je, že vaše experimenty nemusí dopadnout vždy podle vašich představ. Pak nastává čas vrátit systém do výchozího nastavení. V tomto seriálu vám ukážeme, jak na to.

Předchozí díl

Nastavení výchozího stavu pro Hlavní panel a nabídku Start

Hlavní panel ve Windows je bezesporu velmi šikovnou věcí, protože když už nic, alespoň vám na první pohled poskytne informace o všech právě spuštěných aplikacích a zároveň se na něm zobrazují upozornění operačního systému. Operační systém Windows je i v tomto případě svůj, takže i zde máte možnost skrýt či zakázat zobrazování jednotlivých aplikací v Hlavním panelu a oznamovací oblasti a dostat tak operační systém do poměrně nestandardního stavu.

 

Zase bychom vás rádi viděli, vy naše ikonky na Hlavním panelu!

Pokud jste zjistili, že jste toho skryli příliš mnoho, klepněte na prázdnou část Hlavního panelu a z místní nabídky, která se objeví, vyberte příkaz Vlastnosti. Klepněte na záložku Hlavní panel, poté stiskněte tlačítko Přizpůsobit. Pod rolovacím seznamem možností se nachází vámi hledaný modře zbarvený odkaz s textem Obnovit výchozí chování ikon.

Vzhledem k tomu, že se nyní zabýváte vlastnostmi Hlavního panelu, můžete v případě potřeby rovnou nastavit výchozí konfiguraci i pro nabídku Start (samozřejmě pouze v případě, pokud používáte Windows 7, popřípadě jinou verzi Windows, která ještě podporuje nabídku Start). Klepněte na záložku Nabídka Start (ještě jednou připomínáme, že se to netýká operačního systému Windows 8) a klepněte na tlačítko Přizpůsobit. V dialogovém okně Přizpůsobit nabídku Start pak ve spodní části stiskněte tlačítko Použít výchozí.

MIF21

 

Pokračování