Hlavní navigace

Když Signal nebo Telegram nestačí. Jaké jsou jiné alternativy za WhatsApp

2. 2. 2021

Sdílet

 Autor: PCWorld.cz
Přešli jste z WhatsApp na Signal nebo Telegram a teď na řadě míst čtete, že ani tyto aplikace nejsou až tak bezpečné. Projděte si tipy na další komunikační aplikace, které jsou označovány za spolehlivější.

Kvůli avizovaným změnám podmínek ztrácí v posledních týdnech aplikace WhatsApp obrovské množství uživatelů. WhatsApp sice v polovině ledna „šlápl“ na brzdu a začal podmínky mírnit, ale moc to nepomohlo. 

Ještě předtím jsme pro vás sestavili seznam několika aplikací, které mohou WhatsApp nahradit. Tipy najdete v článku: Hledáte náhradu za WhatsApp? Tady máte několik možností.

Hodně uživatelů začalo využívat především aplikace Signal nebo Telegram, ale ani ty nemusí být úplně dokonalé, jak upozorňuje náš sesterský web Lupa.cz. Redaktoři Lupy proto sestavili seznam dalších aplikací, které se zdají být vhodnější.

Tady je rychlý přehled toho, co doporučují. Detaily si můžete přečíst v jejich článku: Nevěříte Telegramu ani Signalu? Tady jsou komunikační aplikace pro opravdové „privacy freaky“.

Matrix

Decentralizovaná platforma Matrix stojí na open-source kódu a vytvořila ji nezisková organizace Matrix.org Foundation. Má nyní kolem 25 milionů uživatelů.

Jami

Jami je čistě peer-to-peer platforma, kde komunikace probíhá bez serverů jen mezi uživateli. Zároveň jde o neziskový GNU projekt zaštítěný Free Software Foundation.

Wickr Me

Aplikace Wickr Me patří mezi skutečně hardcore privacy komunikátory, což bohužel kromě multimilionového kontraktu s americkým ministerstvem obrany dokazuje i obliba mezi uživateli a překupníky drog.

Dust

Spíše než další z řady šifrovaných komunikátorů se Dust prezentuje jako ucelené kyberbezpečnostní řešení. Vedle chatovací aplikace nabízí i hlídacího psa, který uživatele upozorní na riziko kompromitace jeho dat v případě kyberúniku.

Threema

S počtem zhruba 8 milionů uživatelů (údaj je z loňského září) je Threema jednou z těch „větších malých“ aplikací. Švýcarský komunikátor je zpoplatněný částkou 79 Kč. Na oplátku ale nabízí úplné soukromí a absolutní anonymitu.

MIF21

Discord

Aplikace Diskord, kterou si oblíbili původně hlavně hráči her, by se mohla v době zvyšujícího se zájmu o soukromí také stát horkým kandidátem na populární chatovací aplikaci.

Čtěte podmínky u aplikací

U všech aplikací platí důležité upozornění. Pečlivě si prostudujte podmínky používání. Některé z výše uvedených aplikací totiž také na uživatele sbírají některá data, další mají zase jiná omezení.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.