Hlavní navigace

Kdy budou nové GeForce?

11. 2. 2008

Sdílet

Po nových kartách z dílen nVidie, jako je duální GeForce 9800GX2 či mainstreamová GeForce 9600GT, se v posledních dnech slehla zem. Konečně se však rýsují finální data vydání.

skoleni

Uvedení na trh nejprve brzdily některé problémy nVidie, poté desetidenní oslavy Nového roku v Číně, kdy je na více jak týden téměř zastavena veškerá tamní výroba, grafické karty a hardware obecně nevyjímaje. Kdy že se tedy nových GeForce dočkáme?

Jako první by se na trhu měla objevit mainstramová GeForce 9600GT založená na ořezaném jádru nVidia G92. Tato karta bude konkurentem ATI Radeonu HD3670 od AMD, o jejich specifikacích jsme již několikrát informovali. GeForce 9600GT bychom se měli dočkat 19. února, tedy již příští týden.

Druhou vysoce očekávanou kartou je nová vlajková loď nVidie, dvoučipová GeForce 9800GX2. Ta by podle specifikací měla překonat konkurenční Radeon HD3870X2 (vše však záleží na vydařenosti ovladačů), a tedy i současný highend nVidie GeForce 8800 Ultra. nVidia se v tomto případě vydala odlišnou cestou než AMD a 9800GX2 je sice jedna karta, ale s dvěma na sobě téměř nezávislými PCB (deskami tištěných spojů).

Vydání této karty nVidia odsunula až na počátek března. Že by právě problém s odlaďováním ovladačů?

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).