Hlavní navigace

Kdo bude letošní "Král fotografie"?

5. 1. 2007

Sdílet

Internetový server FotoAparát.cz ve spolupráci se ZŠ Odolená Voda a společností Olympus C&S letos opět pořádají soutěž Král fotografie. PC World je pak jedním z jejich mediálních partnerů.

skoleni

Internetový server FotoAparát.cz ve spolupráci se ZŠ Odolená Voda a společností Olympus C&S letos opět pořádají soutěž Král fotografie. PC World je pak jedním z jejich mediálních partnerů.


Klání je určeno pro žáky 7. až 9. ročníků základních škol a studenty víceletých gymnázií.
Ti na webové stránky vkládají do čtyř kategorií své fotografie:

  • rodina a miláčkové,
  • okouzlení přírodou,
  • krása zblízka a
  • zátiší.

Každá sekce má svého patrona, kterými jsou Sára Saudková, Stanislav Pokorný, Milana Blšťák a Rudolfa Jung, vítěz pak získává titul Král portrétu, Král krajinář, Král makra a Král zátiší.

Soutěž probíhá ve čtyřech kolech. Každý účastník vloží do každé kategorie jednu fotografii. Na základě součtu bodů od členů odborné komise, mezi nimiž je mj. i ředitelka IDG Czech, Jana Pelikánová, pak bude vybráno 50 fotografů, tj. 200 fotografií s nejvyšším součtem bodů, kteří následně postoupí do 2. kola.

V něm už vítěze vybírá přímo fotografická veřejnost, včetně toho celkového, který pak obdrží titul Král fotografie; stane se jím fotograf s nejvyšším počtem bodů.

Na závěr pak budou účastníci, kteří se umístili na 1. až 3. místě pozváni na korunovaci králů a následné letní putování – týdenní cestu, na níž si prohloubí své fotografické znalosti, vyzkouší novou techniku a novinky ve zpracování snímků, tisku a archivaci.

Souběžně s touto soutěží probíhají v deseti vybraných školách v ČR fotografické dílny, na kterých jsou žákům vysvětlována pravidla úspěšného fotografování, předvedena a zapůjčena digitální fototechnika atd.

Další informace najdete zde.

- - -wig

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).