Hlavní navigace

Joyce na Invexu nově

25. 10. 2007

Sdílet

Společnost Joyce ČR, tuzemský dovozce a prodejce komunikačních zařízení značek Well a Asus mění svou tvář, ale přichází i se změnami v prodeji. Na veletrhu také představil řadu produktových novinek.

Joyce představilo na veletrhu Invex svůj nový vizuální styl. Novou grafickou podobu dostalo nejen logo firmy, ale také webové stránky. Součástí nové grafiky je i slogan „1-2-3. Spojeno“, který koresponduje s hlavní činností společnosti tak jako její vize: „Spojení se světem je úžasná věc, když víte, jak na to.“ Nový přístup byl patrný i z invexové prezentace firmy, kde Joyce představila vedle nových produktů z oblasti VoIP, WiFi, ADSL a sítí, zejména ukázková řešení IP telefonie v domácnosti i ve firmách malé a střední velikosti.

Představené novinky a řešení

Návrhy systémů IP telefonie a jejich implementace jsou přitom významnou součástí nabídky firmy. „Mozkem“ většiny požadovaných VoIP systémů od Joyce je IP ústředna WELL ePBX-100. Dalšími prvky VoIP řešení jsou VoIP telefony nebo brány s analogovými telefony. Pro vnitrofiremní rozvod lze většinou použít stávající počítačovou síť bez nutnosti nové kabeláže. Po implementaci VoIP řešení je možné stávající telefonní linky omezit či zrušit úplně nebo je možné je propojit do IP ústředny (pomocí brány s FXO porty) a řešit tak např. zálohu pro případ výpadku konektivity k internetu. Ústředna má kapacitu až 100 účastníků (poboček) a garantuje 13 současných hovorů (v průchozím režimu), ale zvládne jich až dvakrát tolik v připojení pouze přes WAN.

Další zajímavou novinkou je VoIP brána WELL Gate3512, která v sobě však integruje také WiFi Access Point, 4portový switch, Firewall a internetovou bránu s NAT a DHCP. Jedná se tedy o unikátní kombinaci se spoustou nadstandardních funkcí. WiFi část vyniká nevídaným počtem 9 provozních režimů: HomeGateway, Access Point, klientský režim - Ad-Hoc, čistý klientský režim (bez NAT), klientský režim s NAT (WISP), universal repeater, universal repeater + WISP, WDS a WDS + repeater. Možnosti nasazení tohoto zařízení jsou tedy velmi široké, navíc ho lze díky WAN portu připojit k jakékoliv internetové konektivitě. Toto sloučení několika zařízení do jednoho navíc zjednoduší uživateli kabeláž a ušetří nejen místo na stole, ale i peníze díky snížení spotřeby elektřiny.

Do VoIP kategorie patří i novinka v koncových zařízeních telefon WELL YV3, který splní požadavky i nejnáročnějších zákazníků. Je vybaven velkým grafickým podsvíceným displejem a většina důležitých informací je tak zobrazena na displeji již ve stand-by režimu. Žádná složitá procházení nepřehlednými a čistě textovými menu. Jak je již u novějších modelů IP telefonů WELL samozřejmostí, je uživatelské rozhraní v českém jazyce. Ani nezkušený uživatel tak nebude mít problém s ovládáním. Kromě displeje má českou lokalizaci i web management..Telefon má také velmi atraktivní design a řadu nadstandardních funkcí. Pracuje na protokolu SIPv2 nebo SIPS (tedy šifrovaně). Jako jeden z mála telefonů také podporuje funkce ENUM, tedy např. volání zcela zdarma. Nechybí ani adresář s kapacitou až 1000 záznamů. Do telefonu lze importovat vyzváněcí melodie a každému kontaktu lze přiřadit vlastní melodii vyzvánění.

V oblasti Wi-Fi zařízení firma upozornila na WELL PCIa/g klienta pro bezdrátové připojení pomocí standardů IEEE 802.11a/b/g/h. Umožňuje přenos dat rychlostí až 108 Mb/s v bezlicenčním frekvenčním pásmu 2,4 GHz i 5 GHz díky technologii Super AG, kterou přináší chipset Atheros.

Novinkou je také Ethernet Firewall Router ASUS RX3041, což je zařízení určené pro sdílení internetové konektivity více počítači současně. Elegantně vyřeší připojení více počítačů k internetu a díky firewallu ochrání tyto počítače před nežádoucími útoky z internetu. Má vestavěný čtyřportový switch a velmi jednoduché a přehledné konfigurační rozhraní. Zařízení je vhodné zejména pro domácnosti k vyřešení připojení více počítačů nebo počítače a IP telefonu k internetu.

Na veletrhu firma představila i novější a rychlejší verzi Homeplug Powerline Ethernet adaptéru značky WELL PTI-3114, který pro vytvoření domácí nebo firemní počítačové LAN sítě využívá elektrické vedení 230V. Produkt podporuje standard Homeplug AV a dosahuje reálné datové propustnosti kolem 100 Mb/s. Tato rychlost bez problémů dostačuje nejen pro rozvedení internetového připojení, ale i práci v běžné firemní síti. Takto vytvořené síťové Powerline propojení dvou nebo více pracovišť může být samozřejmě součástí rozsáhlejší „drátové“ (ethernet) nebo bezdrátové (WiFi) sítě. O zabezpečení přenášených dat se stará kvalitní šifrování 128bit AES. U přenosu multimediálních souborů (VoIP, video, zvuk) oceníte integrovanou prioritizaci paketů (QoS) a podporu VLAN.

- - David Zajíc

DT21