Hlavní navigace

Je vaše síť VPN bezpečná? Zkontrolujte případné trhliny! - 3.díl

18. 6. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Důvěryhodná virtuální privátní síť (VPN) je z hlediska zabezpečení a ochrany soukromí k nezaplacení, ovšem jen tehdy, pokud je správně nakonfigurována. V opačném případě se může stát, že až tak soukromá být nemusí.

Předcházející díl

 

Důvěryhodná virtuální privátní síť (VPN) představuje naprosto skvělý způsob, jak zabezpečit a jak ochránit své soukromí při pohybu na Internetu – a je přitom úplně jedno, zda se jedná například o připojení k domácí nebo k veřejné bezdrátové síti WIFi. Položme si ale otázku: Jak soukromá je naše aktivita při připojení přes VPN? Nebo jinak: Jak si můžete být jisti, že vaše připojení přes síť VPN skutečně funguje tak, jak má, resp. nedostávají se náhodou nějaké vaše údaje někam k někomu nepovolanému?

Výběr těch nejlepších poskytovatelů služeb VPN

Řada poskytovatelů služeb VPN v současnosti odvádí dobrou práci v tom smyslu, že jimi poskytované služby efektivně zabraňují únikům dat, které by mohly odhalit vaši identitu. Pokud byste měli nějaké speciálnější požadavky, pak pro tyto účely máme pro vás připraveny čtyři služby VPN, které odvádí vskutku dobrou práci při ochraně před únikem dat jak ve Windows, tak v operačním systému Android. V naprosté většině případů není třeba provádět žádné úpravy nastavení VPN, nicméně pokud by u kterékoliv služby byla nějaká zajímavá nastavení, která stojí za povšimnutí, pak je na vás upozorníme.

HotSpot Shield Elite

První službou poskytující připojení přes VPN je řešení HotSpot Shield Elite (HSS). Služba HSS odvádí při zastavování úniků vašich citlivých dat skutečně skvělou práci, a na rozdíl od celé řady ostatních služeb používá na pozadí více serverů DNS. Cena řešení HSS Elite činí 72 USD za rok předplatného, popř. 120 USD za doživotní používání. V aplikaci pro operační systém Windows se pak v nabídce Settings > General Settings nachází volba s názvem Prevent IP leak, která je standardně povolena.

NordVPN

Dobrou práci při ochraně před únikem osobních dat odvádí i řešení NordVPN, jehož aplikace se navíc velmi jednoduše ovládá. Cena tohoto řešení činí 69 USD za roční předplatné. Řešení NordVPN nemá žádná nastavení týkající se nastavení úniku dat přes DNS nebo IP, která byste museli řešit. NA druhou stranu má nové nastavení s názvem CyberSec, které blokuje reklamy a chrání před různými malwarovými hrozbami a botnety. Standardně je tato volby vypnuta, nicméně velmi doporučujeme ji zapnout, protože riziko online sledování hrozí i u VPN cookies používaných zadavateli reklamy.

MIF21

 

Pokračování