Hlavní navigace

Je tu jeden z nejdůležitějších veletrhů světa, americký CES

7. 1. 2007

Sdílet

Dnes, tedy v pondělí 7. ledna startuje v Las Vegas proslulý veletrh spotřební elektroniky a dnes už také výpočetní techniky CES 2007. Od pondělí do čtvrtka se očekává okolo 150.000 návštěvníků.

UI21

V pondělí 7. ledna startuje v Las Vegas proslulý veletrh spotřební elektroniky a dnes už také výpočetní techniky CES 2007. Od pondělí do čtvrtka se očekává okolo 150.000 návštěvníků.


Na CES 2007 konaném už po 40. nebudou chybět ani ti největší hráči jako je Hewlett-Packard, Intel a Microsoft stejně jako asi 2.700 dalších firem z celého světa, letos včetně Austrálie. Poprvé se také výstavy zúčastní i IBM a i to je jasnou zprávou, že spotřební elektronika a počítače jedno jsou.

CES odstartuje proslovem Bill Gates, následovat pak v jeho průběhu budou i další jako Ed Zander (Motorola), Olli-Pekka Kallasvuo (Nokia), Michael Dell (Dell Computer) a John Chambers z Cisco Systems.

A očekávané trendy? Mimo jiné klasické „HD DVD a Blu-ray“, uvedení Windows Vista, představení řady produktů systému ReadyDrive, prezentace zařízení z oblasti UWB (Ultra-Wideband) a v neposlední řady opět klasické výrobky zaměřené na HDTV. Prostě vše, co hrdlo ráčí…

V pondělí se veletrh otevřel pro návštěvníky oficiálně, sobotu a neděli byl vyhrazen novinářům.

- - Bohumil Herwig, IDG on-line