Hlavní navigace

Janek Rubeš - Xgames "fake" nebyl

8. 1. 2009

Sdílet

Kdo by neznal jeho videa jako například - MTV Noisebrothers, Markéta či prapodivná soutěž Xgames, o zakopaný Xbox 360? V redakci nám to nedalo a tak jsme se zeptali přímo Janka Rubeše, jak to doopravdy bylo?

Kdo přišel s myšlenkou Noisebrothers na Streamu a kolik lidí máte v týmu?

S tou myšlenkou přišla moje sestra (dávat videa na Stream). Byli jsme na procházce s Nellinkou (můj pes) a bavili jsme se o Streamu. Noisebrothers fungovali uz předtím, ale jen v rámci YouTube. V týmu jsme hlavně dva - Janek a Jindra. Ale s NB pomáhali také a mnozí další lidé, primárně - Terezka, Radek, Betty, Joey, Daniel, Ondřej a desítky dalších, tak bych nerad na někoho zapomněl.


Jak dlouho trvá natočit jedno video a máte nějaké sponzory?

Někdy to trvá několik dní i týdnů, někdy se to stihne za pár minut, hodin. Třeba "Moje máma" vznikla za odpoledne. Taková Xgame, ta se dělala týdny.


Hraješ pravidelně počítačové hry?


Nehraju, hrál jsem. Pravidelně jsem hrál Transport Tycoon a Rollercoaster Tycoon. Samozřejmě i mnoho dalších, ale tyhle mi utkvěly nejvíce v paměti, ty bych si rád ještě zahrál. Nedávno jsem si pořídil Wii a to mě hodně bavilo.


Je nějaká hra, která je pro tebe srdeční záležitostí?

Transport Tycoon. Hra všech her. :-) To je pro mě srdeční záležitost!


Konzole nebo počítač?

Mac.

 

 

Video k první Xgame:

 Viděl jsem vaše video o "zakopaném XBOXU 360" a nemůžu si pomoct, ale podle
mě je to "fake"...je to tak, či se pletu?


Fake? No samozřejmě. Přeci všechny soutěže jsou podvod. Věř tomu nebo ne, ale obě Xgame byly naprosto poctivé. Ta první byla naplánována asi na měsíc, měli jsme připravené nápovědy, super videa, hry s čísly a souřadnicemi a tak... no a nějaký kluci to našli hned první den! To jsem fakt nečekal, ale bylo to tak. No a na tu druhou jsme si dali větší pozor. Microsoft byl nadšenej i z té první nepodařené, tak daroval i tu televizi a GTA IV, takže to mělo velký zájem lidí. Když jsme čekali u vesnice a pomalu přijížděli lidé, tak přijel i můj spolužák ze střední Michal a já si říkal -  "to bude průser, když to najde on". Nikdo by mi nevěřil, že jsem právě jemu neřekl, kde to je. No a jdu na kopec a vidím ho, jak běží dolů, tak jsem si myslel, že to našel a nakonec to našel ten druhej kluk. Ale bylo to opravdu celé poctivé.

 

 

Video k druhé Xgame:


Můžeme se i nadále těšit na nová videa od Noisebrothers?

Určitě. Stále se mění, teď se změní ještě víc, ale snad vždy v nějaké podobě budou. Pokud se na ně někdo bude těšit? Tak to by byl sakra hřích je nedělat.

skoleni

 

Díky za otázky :-)